Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yüksek bütçe ile destek ödemelerini vatandaşların hesabına iletiyor. Ödemelerle ilgili güncel gelişmeler paylaşıldı. Destek paralarında son durum nedir?

Aile Bakanlığı, önemli bir duyuruda bulundu. Ailelere ve çocuklara verilen destekler hesaba yatıyor. Peki kim ne kadar alacak? Ekim ayında yüksek miktarda destek sağlanacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Temmuz'da alınan kararla Aile Destek Programı'nı 2023 yılı sonuna kadar sürdürme kararı aldı. Bu kararla beraber, düşük gelire sahip bireyler bir yıl boyunca maddi yardım alacaklar. Resmi Gazete'de de ilan edilen bu destek, aile yardımı, çocuk desteği ve elektrik yardımı olarak üç kısımda verilmekte.

Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak! Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak!

Memur maaşlarına yapılan zammın yankıları sürerken, enflasyon farkıyla ilgili beklentiler de gündemde yer alıyor. Ekim ayında yapılan aile destek ödemeleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından duyuruldu ve belirtilen miktarlarda hesaplara aktarıldı.

Ailelere Yeni Destek Ödemeleri Yapılıyor

Ekim'de ailelere 850-1250 TL, çocuklar için 350-650 TL ve elektrik faturasında 130-260 TL yardım yapıldı. Toplamda 4.1 milyar TL değerinde bir yardım paketi dağıtıldı. Kasım ayı için de benzer miktarlarda ödemelerin yapılacağı, özellikle ayın ikinci haftasında başlaması beklendiği belirtildi. Kasım'da da ailelere, çocuklara ve elektrik faturası için aynı miktarda destek sağlanacak.