Bakanlığın yaptığı destek ödemesinde %100 zam kararı çıktı. Vatandaşa ne kadar yardım parası verileceği netleşti. Bir anda iki katına çıkan bu destek parası için siz de başvuru yapabileceksiniz. İşte bakanlıktan gelen son açıklama...

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kahramanmaraş Depremi sonrasında desteklerini sürdürüyor. Verilen ek destek ödemelerinin yanı sıra, mevcuttaki ödemelere ise zam yapıldığı ifade edildi. Son gelen haberle beraber deprem bölgeleri ile ilgili yeni kararlar alındı. Bakan Vahit Kirişçi, yapmış olduğu duyuruda bunu doğruladı.

Ödemeler İki Katına Çıktı!

%100'lük zamla birlikte ödemelerin iki katına çıktığı ve daha fazla yardım parası verileceği doğrulandı. Bakan Vahit Kirişçi ise açıklamasında ”Deprem bölgesindeki illerimizde sertifikalı tohum desteğimizi yüzde 100 artırdık. Örneğin hububatta dekar başına 50 TL olan desteğimizi 100 TL’ye çıkardık.” dedi. 

Destek Parası Nasıl Alınır?

Seritifikalı tohum desteği alabilmek adına aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
Tarım ve Orman Bakanlığı veya ilgili yerel kuruluşun web sitesini ziyaret edin.

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

“Sertifikalı Tohum Destekleme Programı” veya “Sertifikalı Tohumluk Üretim ve Dağıtımı” başlıklı sayfayı bulun.
Başvuru formunu indirin ve doldurun. Başvuru formu, başvuru yapan kişinin kimlik bilgileri, çiftçi kayıt belgesi, tohum sertifikası ve banka hesap bilgileri gibi bilgileri içermektedir.

Başvuru formuna gerekli belgeleri ekleyin ve başvurunuzu ilgili kuruluşa teslim edin. Başvuru belgeleri arasında, başvurulan tohumun sertifikası, çiftçi beyannamesi, kimlik belgesi ve banka hesap bilgileri yer almaktadır.
Başvurunuzun durumunu takip edin ve onaylandığı takdirde, destekleme ödemelerinizi alın.