Bakanlık duyurdu! Başvuran PTT’den ve ATM’den hemen 1.100 TL alacak! Başvuru süreci e-Devlet’ten takip ediliyor. Ekonomik sıkıntı çeken geçinmekte zorlanan vatandaşlar için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu sabah saatlerinde müjdeli haberi verdi. Başvuru yapan herkesi PTT ve ATM’den anında 1100 TL yardım ödemesi çekebilecek. Bakanlık vatandaşların ekonomik sıkıntılarını ortadan kaldırmak amacıyla yepyeni bir kampanya başlatırken salgın Sosyal Destek Programı hız kesmeden sürüyor. Nisan ayında başlayan 1100 TL’lik nakdi destek ödemeleri Ekim ayında da devam edecek. Vatandaşlar başvuru işlemlerini e-Devlet üzerinden kolaylıkla tamamlayabilirken başvuru süreci de e-devletten takip edilebilecek. 1100 TL yardım ödemesi başvuru şartları haberimizde…

Koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde birçok vatandaş işsiz kaldı bazıları ise dükkanlarını kapatmak zorunda kaldı. Bu süreçte devletin verdiği 1100 TL sosyal yardım ödemeleri vatandaşları bir miktar da olsa rahatlattı. Pandemi yardım ödemelerinin bittiği düşünülüyordu ancak bu sabah saatlerinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni bir açıklama yayınlayarak yeni faz destek ödemeleri için başvuruların açıldığını duyurdu. Paraya ihtiyacı olan ve koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde hayatını ekonomik anlamda devam ettirmekte güçlük çeken milyonlarca kişi başvuru yapabilecek. E-Devlet üzerinden başvurular açılırken ödeme işlemleri ise PTT ve ATM’den yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destek ödemesi başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

BAŞVURANA 1100 TL VERİLİYOR

Dar geliri olan ve ekonomik zorluk çeken vatandaşlar ülkemizde devlet destekleri ile rahat nefes almaya devam ediyor. Vatandaşların karşılıksız olarak pandemi süreci boyunca 1100 TL destek ödemesi sağlanıyor. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından salgın Sosyal destek programı adıyla duyulan kampanya 20 Nisan’da başlamış ve e-Devlet üzerinden başvuruları kabul edilmişti. Hala bu devlet desteği kaleminden faydalanmak için vatandaşlar e-Devlet başvurusu yapabiliyor. Başvuru yapmak isteyenlerin e-Devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunan salgın Sosyal Destek Programı bölümüne tıklamaları gerekiyor. Buradan başvuru işlemleri kısa sürede tamamlanırken aynı zamanda başvuru süreci de buradan sorgulanıyor.

bakanlik-duyurdu-basvuran-pttden-ve-atmden-hemen-1100-tl-alacak-basvuru-sureci-e-devletten-takip-2

PANDEMİ YARDIMI BAŞVURUSU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Pandemi yardımı başvurusu yapan vatandaşlar başvuru süreçlerini e-Devlet üzerinden an be an takip edebiliyor. Pandemi yardımında değerlendirme kişiye göre değil ha neye göre yapılıyor. Yani daha önce bu ama haneden bir kişi pandemi yardımı başvurusu yapmışsa ikinci bir kişinin başvuru yapmasına izin verilmiyor. Yapılan değerlendirmeler sonucunda vatandaşların gerekli şartları taşıdığı tespit edilmesi halinde hemen 1100 TL yardım onayı veriliyor. 1100 TL Pandemi yardımı değerlendirmesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yapılıyor. Zaten vakıflarda kayıtlı olan ve devletten düzenli yardım alan kişilere herhangi bir sorgulama ya da başvuruya gerek kalmadan pandemi yardımı veriliyor.

bakanlik-duyurdu-basvuran-pttden-ve-atmden-hemen-1100-tl-alacak-basvuru-sureci-e-devletten-takip-3

PANDEMİ YARDIMI ÖDEMESİ NEREDEN ALINIR?

Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından yapılan inceleme sonucunda başvurusu olumlu kabul eden vatandaşlar ATM’ler üzerinden ya da PTT’den yardım ödemesini tahsil edebiliyor. Ancak PTT’ye gidemeyecek kadar yaşlı olan vatandaşların ödemeleri görevliler tarafından evlerine kadar getirilerek teslim ediliyor.

PANDEMİ YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Devletten pandemi yardımı almak için bir takım şartlara uygun olmak gerekiyor. Bunların başında ise çalışıp çalışmama durumu, aylık toplam gelir, kiracı olup olmadığınız, aylık gelen elektrik su ve doğalgaz faturanız gibi kriterler yer alıyor. Hane içindeki kişi başına düşen gelirin düşük olması durumunda yardım hemen onay alıyor.

bakanlik-duyurdu-basvuran-pttden-ve-atmden-hemen-1100-tl-alacak-basvuru-sureci-e-devletten-takip-1

PANDEMİ YARDIMI FAZ 3 BAŞVURULARI SÜRÜYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen pandemi yardımı faz 3 başvuruları hala devam ediyor. Bu konuda geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bugüne kadar faz 3 kapsamında 2.3 milyar TL nakdi yardım yapıldığını duyurmuştu.