Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yeni düzenleme için kolları sıvadı. Bağ-Kur primlerinin düşmesi ve emeklilik şartının hafiflemesi için çalışmalar başlatıldı. Konuyla ilgili Bakan Vedat Işıkhan gerekli açıklamayı yaptı. Erken emeklilik kaç yaşına düşecek?

9000 sigorta prim şartının düşmesi için çalışmalarını sıklaştıran Bakanlık, milyonları ilgilendiren erken emeklilik için harekte geçti. Bu nedenle şu sıralar yoğun mesai içerisinde oldukları ifade ediliyor. Bakan Vedat Işıkhan'ın açıklamaları da sigorta priminin düşürülmesi için  hangi adımların atılacağı yönünde ipucu verdi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TRT Haber'deki canlı yayında Bağ-Kur'la ilgili heyecan verici bir bilgi paylaştı. Erken emeklilik, uzun süredir pek çok vatandaşın dileği iken, şimdi Bağ-Kur'lu vatandaşlar için de bu rüya gerçek oluyor. Bakanlığın yaptığı düzenlemelerle Bağ-Kur üyeleri emekliliğe 5 yıl daha erken kavuşabilecek.

SGK ve Bağkur'lu emekliye bayram parası veriliyor! 7500 TL ATM üzerinden alınabilecek

Bağ-Kur Sigorta Prim Şartı Düşüyor

Bakan Işıkhan, canlı yayında yaptığı açıklamada, Bağ-Kur üyeleri için öne çıkan bir emeklilik değişikliği planını gündeme getirdi. Bu plana göre, Bağ-Kur'luların emeklilik için gereken prim gün sayısı 9 binden 7 bin 200'e indirilecek. Bu indirimle, Bağ-Kur'lu esnaflar ve tüccarlar, 5 yıl daha erken emeklilik hakkı elde edecek.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

Bakan Işıkhan, bu konudaki çalışmalara başladıklarını belirtirken, "Bağ-Kur üyelerinin prim günlerini azaltma talimatını aldık ve işlemlere başladık." dedi.

SGK ve Bağkur'lu emekli olan kişilere müthiş haber var! O bankaya başvurun, geri ödemesiz 2.500 TL hemen alın! (2)

Emekli Maaşlarında %20 Artış Öngörülüyor

Bu değişiklik, emeklilik sürecini hızlandırmanın yanı sıra, prim maliyetlerini düşürüp emekli aylıklarını artıracak. Tahminlere göre, bu düzenlemenin getirdiği avantajlarla emekli maaşları yüzde 20 oranında bir artış gösterecek. Bu, hem Bağ-Kur'lu vatandaşlar için büyük bir mali avantaj sağlayacak hem de emeklilik sürecini daha cazip hale getirecek.