Vatandaşlara bakanlıktan hibe destek ödemeleri geliyor. En düşük 45 bin TL'lik yardım ödemesini almak için bu şartları karşılayın. Karşılıksız ödeme konusunda bakanlıktan büyük yardım duyurusu yapıldı. Hibe desteği başvuru işlemleri...

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın vermekte olduğu destekler dikkat çekmekte. Özellikle de bu desteklerin önemli kısmı hibe adı altında geçiyor ve yüksek miktarlarda veriliyor. Ev onarımı yapmak isteyenler veya eşya yardımına ihtiyacı olanlar için önemli fırsatlar duyuruldu.

Ev Yapım Onarım Yardımı Nedir?

Vatandaşların evinin yapım ve onarımı için ihtiyaç duyduğu bütçeyi bakanlıktan destek alarak karşılayabilmesi sağlanmakta. Bu da en düşük 45 bin TL'lik hibe desteğini ortaya çıkarıyor. Eğer sizler de başvuru yaparsanız ve şartları karşılıyorsanız bu ödemeden yararlanabilirsiniz.

5 bin TL Eşya Yardımı

İhtiyaç sahibi vatandaşlara 5 bin TL'lik de eşya yardımı yapılıyor. Bunun için gelir durumunuzun düşük olması ve hanede kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden daha olması gerekiyor. Bu şartlar karşılandıktan sonraki süreç içerisinde başvurunuz incelenecek ve size ödeme yapılabilmesi adına değerlendirme olumlu sonuçlanacaktır.