Hükümetin tarım alanında sağladığı desteklerin ardı arkası kesilmiyor. Son olarak Tarım Bakanı İbrahim Yumaklı, çiftçilere ne kadar ödeme yapıldığını paylaştı. Destek programlarına göre ödenen yardım paraları tek tek listelendi.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı! İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı!

Ekim ayında çiftçiye öyle ödemeler yapıldı ki tarım alanına yönelmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Hükümetten gelen açıklamada Bakan Yumaklı, destek miktarlarını liste halinde paylaştı. Çiftçi toplamda kaç TL destek parası aldı? Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruyla, tarımsal destekleme ödemelerinin bugün çiftçilere yapılacağını bildirdi.

BAKAN'DAN DÖRT PROJE İÇİN DESTEK AÇIKLAMASI

"Bugün, Bireysel Sulama, Kırsal Kalkınma, Uzman Eller ve Sertifikalı Tohum Üretimi adlı projelerimiz için toplamda 75 milyon 877 bin liralık bir destek ödemesi gerçekleştiriyoruz. Bu ödemenin üreticilerimize katkı sağlamasını diliyorum."

ÖDEME DETAYLARI PAYLAŞILDI

Bakan Yumaklı, yapılacak olan ödemenin dağılımını da açıkladı: Bireysel sulama sistemlerine 38 milyon 849 bin 346 lira, kırsal kalkınma faaliyetlerine 19 milyon 464 bin 207 lira, Uzman Eller Projesi'ne 12 milyon 56 bin 823 lira ve sertifikalı tohum üretimi için de 5 milyon 506 bin 624 lira ayrıldığına dikkat çekti.