İhtiyaç sahibi vatandaşlar için devlet desteği devam ediyor. Yardım talebinde bulunan ve gerekli koşulları sağlayanlar için ödemeler başladı. Bakanlık bugün bir duyuru yayınlayarak hak sahibi vatandaşların ödemelerinin hesaplara geçtiğini duyurdu.

Devlet, özellikle iki yıldan fazla süredir devam eden pandemi sürecinde vatandaşlara birçok yardım olanağı sağladı. Pandemi yardımı ve elektrik tüketim desteği sonrasında bu yılın başından itibaren de doğalgaz desteği verilmeye başlandı. İhtiyaç sahiplerine Ramazan ayında da devlet eli uzanmaya devam ediyor. Dar gelirli olanlara nakdi destek verilirken, aynı zamanda doğalgaz ve elektrik tüketim desteği de vatandaşların hesaplarına yatıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bugün bir açıklama yaparak yardım bekleyen vatandaşlara güzel haberi verdi. Bakan Yanık açıklamasında “Mart ayı içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 6,6 milyar TL’yi aşan nakdi yardımda bulunduk” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara Mart ayı için yardım ödemelerinin hesaplara yatırıldığını duyurdu. Bakan Yanık açıklamasında yapılan nakdi yardım tutarının 6,6 milyar TL’yi aştığını da dile getirdi. Nisan ayı içinde ödemelerin başladığını belirten Bakan Yanık, aynı zamanda dar gelirli aileler için Ramazan ayına özel ek bütçe ayrıldığını da sözlerine ekledi.  

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

O paralar hesaplara yattı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, çeşitli sosyal yardım programları ile pandemi döneminde ihtiyaç sahibi olan vatandaşları yalnız bırakmadıklarını belirtirken, hala “Doğalgaz Tüketim Desteğinden Elektrik Yardımına, Barınma Yardımından Sosyal Ekonomik Destek’e, Evde Bakım Yardımından Genel Sağlık Sigortası Yardımı” gibi bir çok kalemde yardımların sürdüğünü dile getirdi.

231 Milyon TL elektrik tüketim desteği verildi

Dar gelirli aileler için hak temelli ve sürdürülebilir bir sosyal yardımlaşma sistemini kurduklarını dile getiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Mart ayında hesaplara geçen destek ödemelerine ilişkin detayları da paylaştı. Mart ayında elektrik tüketim desteği kapsamında yaklaşık 231 milyon TL Elektrik Tüketim Desteği verildiğini belirten Bakan Yanık, aynı zamanda doğalgaz tüketim desteği müjdesini de verdi. Şubat ayından itibaren ihtiyaç sahibi ailelere yönelik Doğal Gaz Tüketim Desteği ödemesini başlattıklarını belirten Yanık, 80,5 Milyon TL ödeme yaptıklarını dile getirdi.