Bakanlıktan gelen son dakika açıklamasıyla birlikte büyük bir ödeme müjdesi verildi. Uzun zamandır beklenen ödemeler hesaplara yatırılıyor. Toplamda sağlanan destek miktarı ile birlikte kimler ne kadar ödeme alacak belli oldu.

Bakanlık, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu duyuru ile gündeme geldi. Bir süredir beklenen ödemeler tamamlandı ve bu gelişme neticesinde bazı detaylar paylaşıldı. İşte Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'nin çiftçiler için yapmış olduğu açıklamaya dair detaylar haberimizde...

Tiktok'u Yasaklayan Ülkelere Bir Yenisi Daha Eklendi! Uygulamaya Erişim Azalıyor mu? Tiktok'u Yasaklayan Ülkelere Bir Yenisi Daha Eklendi! Uygulamaya Erişim Azalıyor mu?

Bakanlıktan Ödeme Müjdesi Verildi!

Bakan Vahit Kirişçi, bir süredir ödenmesi beklenen pancar üreticilerine verilecek destek parasıyla ilgili konuştu. Yapmış olduğu paylaşımda üreticilere ödenecek toplam miktarı da paylaştı. Öte yandan üreticiler de beklemiş olduğu ödemelere kavuştu. Peki toplamda ne kadar ödendi? Çiftçinin hesabına kaç TL geçti? Detaylar Bakanlık tarafından paylaşıdı.

Çiftçiye Sosyal Medyadan Duyurdu!

Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi, paylaşımında ' Türkşeker aracılığıyla 1 milyar 429 milyon TL'lik pancar bedel ödemesini bugün pancar üreticisi çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun.' ifadesini kullandı. Pancar üreticilerinin ihtiyaç duyduğu ve üretimlerine destek olarak verilen bu ödeme, olumlu karşılandı. Son yıllarda çiftçiye verilen desteğin arttığı resmi rakamlarla da doğrulanıyor. Çiftçilerin üretimine 2023 yılında da geçen yıllara göre daha fazla destek verilecek.

pancarüreticisineödeme