Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan gelen haberle birlikte iş ilanına dair detaylar açıklandı. 50'den fazla şehirde yapılacak kamu personeli alımındaki şartlar nelerdir? Son başvuru tarihi, istihdamın yapılacağı şehirler ve kadrolar açıklandı. Toplamda kaç kamu personeli alınacak? Yüksek maaşlı personel alımında son durum...

Yüksek maaşlı ve bakanlık bünyesinde çalışmak üzere personel alımları başladı. Başvuruların nasıl ve nereden yapılacağı soruluyor. 52 şehirde personel istihdamı yapılacak. Bununla birlikte kadro bilgisi de aktarıldı. KPSS şartının da olduğu bu iş ilanında ayrıca sözlü sınav da yapılacağı vurgulandı.

13-14-15-16-17 Ocak tarihine dikkat! Banka 30 bin TL kimlik numaranızdan ödeme yapacak! Tek başvuru yeterli olacak 13-14-15-16-17 Ocak tarihine dikkat! Banka 30 bin TL kimlik numaranızdan ödeme yapacak! Tek başvuru yeterli olacak

KPSS Puan Şartı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ilettiği şartlarda 2022 KPSS P3 puan türü üzerinden en az 70 puan alınması gerektiği vurgulandı. Bu şartları karşılayanlar, alım yapılacak personel sayısının 3 katı kadar kişi olacak şekilde sözlü sınava tabi tutulacaklar. Dolayısıyla ilk şartı geçtikten sonra sözlü sınav için seçilip seçilmeyeceğiniz büyük öneme sahip.

kamupersonel

Lisans Mezunu Şartı

Bilgi ve belge yönetimi, kütüphanecilik, arşivcilik, dokümantasyon ve enformasyon lisans bölümlerinden mezun olma şartı aranmaktadır. Eğer bu bölümlerden mezun değilseniz, yurt dışında bu bölümlerden birine denk bir bölümden de mezun olmanız kabul edilecektir. Yüksek Öğretim Kurulu'nun bu denkliği kabul etmesi gerektiğini de belirtelim.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Bakanlık bünyesinde çalışacak 110 kütüphaneci için Kariyer Kapısı üzerinden başvuru sağlayabilirsiniz. Resmi internet sitesinden sağlanacak başvurularda tarihler 5 - 19 Aralık 2022 arasıdır. Son başvuru tarihini kaçırmamanız önemle rica olunur.