Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, vatandaşa sağlanacak sosyal desteklerle ilgili müjdeyi verdi. Peki yaşlı, engelli, işsiz, çocuk, durumu kötü olan ailelere Kasım ayında kaç TL ödenecek?

Bakanlıktan gelen açıklamada yaşlısından engellisine tüm vatandaşları kapsayacak destek paralarının hesaplara aktarıldığı vurgulandı. Kamu bankası hesabınız üzerinden yardım paranızı alabilir veya TC kimliğinizi le PTT üzerinden ödemenizi teslim alabilirsiniz.

ATM kartı bulunan müşterilere müjde: 50000 TL ödenecek ATM kartı bulunan müşterilere müjde: 50000 TL ödenecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın düşük gelirli ailelere sunmuş olduğu sürekli yardımların yanında, ekim ayı boyunca belediyelerin eğitimle alakalı projeleri de gündemde. Özellikle okulların başlamasıyla birlikte, öğrencilere maddi anlamda yardımcı olma ve ailelerin bütçesini destekleme amacıyla belediyeler, eğitim yardımı başvuruları hakkında bilgilendirmeler yapıyor. Bununla birlikte, toplumun çeşitli bölümleri için yeni yardım projeleri de planlanıyor.

Yaşlıya, Engelliye ve Çocuklara Destek Parası!

65 yaşın üzerindeki bireyler ve yüzde 40 ya da daha fazla engellilik raporu olan bireylerin ücretsiz seyahat edebilme haklarına dair bazı haberler sonrasında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş bir açıklama yaptı. Özel halk otobüsleriyle Bakanlık arasında, ücretsiz seyahat için sağlanan mali destek konusunda görüşmelerin sürdüğünü belirten Bakan Göktaş, bu mali destekten faydalanmayan otobüs firmalarının da bu destekten yararlanabilmesi adına yürütülen yönetmelik değişikliğinin neredeyse tamamlandığını ifade etti. Göktaş, son dönemlerde yaşanan bazı sorunlar nedeniyle otobüs firmalarının yaşadığı ekonomik zorlukları da gözeterek, mali destek miktarında gelecek yıl bir iyileştirme yapılması planlandığını ve bu konuda Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ortak çalışmalar yürüttüklerini belirtti.