Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yaşlı ve engellilere ödeyeceği sosyal destek miktarı belli oldu. Toplamda ne kadar bütçe ayrıldığı ve kaç milyar TL ödeme yapılacağı haberimizde. Yaşlı ve engelliler aylık kaç TL yardım ödemesi alıyor?

Ekim ayı itibarıyla zamlı sosyal destek miktarları dikkat çekti. Öte yandan Temmuz ayından beri bu paralar ödeniyor. Yaşlı ve engellilere yönelik büyük yardımlar yapılacak. Bakanlık, ayırdığı bütçe ile milyarlarca TL'yi tek seferde vatandaşın hesabına aktarıyor.

Vakıfbank, Emeklilere Müjdeli Haberi Duyurdu! Vakıfbank, Emeklilere Müjdeli Haberi Duyurdu!

Yaşlı ve Engellilere Kaç TL Sosyal Yardım Ödenecek?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ekim ayı için yaşlılara toplamda yaklaşık 1.8 milyar lira ödeme yapılacağını duyurdu. Buna ek olarak, engelli vatandaşlara da 1.4 milyar TL ödeneceğini ifade etti. Bakan Göktaş, engelli ve yaşlı bireylerin toplumun her alanında aktif olarak yer almasını desteklemek amacıyla bu adımı attıklarını belirtti. Toplamda 3.25 milyar TL'lik ödeme, bugünden itibaren hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacak.

yardım-3

Sosyal Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal destek başvurusunda bulunmanın iki yolu bulunuyor. İlk olarak e-Devlet hesabınıza giriş yaparak bunu sağlayabilirsiniz. Arama kısmı üzerinden pek çok sosyal destek programına erişmek mümkün. En kısa ve kolay yolu budur. Ancak bazı durumlarda yüz yüze başvurunun yapılması gerektiğini de ekleyelim. Bunun için devlet kurumlarına müracaat etmeli ve yanınızda eğer isteniyorsa ilgili belgeleri de götürmelisiniz. Daha sonra başvurunuz değerlendirilir. Bu başvurunun sonucunu ise internet üzerinden kontrol edebilirsiniiz.