Birkaç bakanlığın benzer zaman dilimlerinde toplam 43 bin personel alacağı öğrenildi. Memur alımları ne zaman başlayacak ve sonuçlanacak işte yapılan açıklamalar!

Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği! Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği!

43 bin kamu personeli alımı başladı! Aile ve Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere çeşitli pozisyonlar için adaylar aranıyor. Her öğrenim düzeyinden başvuru kabul ediliyor. Detaylar ve başvuru tarihleri için hemen inceleyin!
Kamu sektöründe istihdam arayanlar için büyük bir fırsat kapısı aralandı: Toplamda 43 bin kadro için kamu personeli alımı ilanları yayınlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Sağlık Bakanlığı'na kadar, çeşitli bakanlıklar ve kamu kurumları, geniş bir yelpazede pozisyonlar için aday arıyor. Her öğrenim düzeyinden adayın başvuru yapabileceği bu alımlar, Türkiye genelindeki iş arayanlara umut oluyor.

Aile Bakanlığı'ndan 8000 Kamu Personeli Alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 8000 sözleşmeli personel pozisyonu için ilan yayınladı. Adaylar, 11 Mart 2024 tarihine kadar online başvurularını gerçekleştirebilecekler.

işealımm

Sağlık Bakanlığı 27.000 Devlet Personeli Alacak

Sağlık Bakanlığı ise, KPSS 2024/5 tercih kılavuzu ile lise, önlisans ve lisans mezunlarından oluşan toplam 27.000 devlet personeli alımı yapacak. Sağlık sektöründe istihdam edilecek bu personeller, Türkiye'nin dört bir yanındaki sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesinde kritik rol oynayacak.

8000 Sürekli İşçi Alımı için İŞKUR Başvuruları

Ayrıca, Sağlık Bakanlığı 8000 sürekli işçi alımı için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden başvuruları kabul edecek. Bu alımlar koruma ve güvenlik görevlisi, oto bakım onarımcısı, bilgisayar bakım ve onarımcısı gibi çeşitli branşlarda gerçekleştirilecek. Bu geniş çaplı kamu personeli alımı, adaylara kamu sektöründe sağlam bir kariyer inşa etme imkanı sunuyor. Başvuru şartları, pozisyonlar ve diğer detaylar, ilgili kılavuzlarda adayların incelemesine sunulmuş durumda.