Bakan Derya Yanık'ın son açıklamaları dikkat çekti. Yardım paralarının hesaba yattığını duyurdu. Bununla birlikte milyonlarca TL'lik ödemenin kimleri kapsadığı ortaya çıktı. Adınıza yardım ödemesi yapıldı mı öğrenmek için işte detaylar...

En az 1 çocuklu ailelere ödenecek! 8.500 TL ödeme tüm hanelere kesinleşti! En az 1 çocuklu ailelere ödenecek! 8.500 TL ödeme tüm hanelere kesinleşti!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan gelen bilgi doğrultusunda önemli detaylara yer verildi. Bakan Derya Yanık, duyurusunda 12,3 milyon TL'lik ödemenin yapıldığını doğruladı. Sosyal medyadan paylaştığı yazıda ise bu ödemenin kimleri kapsadığı da belli oldu.

Gaziler İçin Aylık Ödeme Yapıldı!

Bakan Yanık, Türkiye Şehitler ve Gaziler Dayanışma Vakfı üzerinden yapılan ödemelere dikkat çekti ve güncel duyuruda bulundu. Açıklamasında ”Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı tarafından Nisan ayında hak sahiplerine 12 milyon 312 bin TL ödeme yapıldı.” ifadesine yer verildi. 

Terör Saldırılarını da Kapsıyor!

Yapılan yardım ödemeleri hem 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanların yakınlarını ve gazileri kapsamakla birlikte Beşiktaş'ta yaşanan terör saldırısında şehit olanların yakınları ile gazileri de kapsamaktadır.