Üst üste gelen zamlar, durmaksızın yükselen enflasyon rakamları vatandaşı çıkmaza sokarken esnaf ise çareyi ekmeği ve simiti yarım satmakta buldu...

 Türkiye'de vatandaşın günden güne azalan alım gücü nedeniyle esnaf ekmeği ve simidi yarım satmaya başladı.
Muğla'da büfe işleten Sabahattin Yılmaz isimli esnaf “Ekonomik durumdan dolayı milletin alım gücü düştü. Bu yüzden yarım ekmek, yarım simide talep oluyor” diye konuştu.

Vatandaşların Cebini Yakıyor: Artan Fiyatlar ve Et Zamlarıyla Mücadele Vatandaşların Cebini Yakıyor: Artan Fiyatlar ve Et Zamlarıyla Mücadele

Muğla'nın Menteşe ilçesinde hizmet veren bir büfe, yarım ekmek ve simit satmaya başladığı haberi gündeme düşerken birçok esnaftan da düşen satışlara yarım ekmek ve yarım simitten başka çare olmadığı açıklandı.

Çareyi yarım simit satmakta bulan büfe işletmecisi Sabahattin Yılmaz, şunları söyledi:
"Muğla'da yarım ekmek, yarım simit kampanyasını başlattık. Öğlen memurlar yemeğe geldiğinde, bütün ekmek alamayacak olan insanlarımız da var. Yarım ekmeğin tanesi 1,50 TL. Ayrıca şu anda ekonomik durumdan dolayı milletin alım gücü de düştü. Bu yüzden yarım ekmek, yarım simide talep oluyor. Undaki artıştan dolayı ekmek ve simit fiyatları da arttı. Vatandaşlar da 'Yarım ekmeğe, yarım simide düştük' diye tepki gösteriyor.”