Bankaların sunduğu aylık, 3 aylık ve yıllık faiz oranları arttı. Buna göre, %45'e varan 92 günlük faiz oranıyla ilgili detaylar paylaşıldı. Birikiminize ek olarak ne kadar ödeme alacaksınız? Özel ve kamu bankalarında faiz oranları değişkenlik gösterecek.

Vakıfbank, Emeklilere Müjdeli Haberi Duyurdu! Vakıfbank, Emeklilere Müjdeli Haberi Duyurdu!

Bankalardan gelen hamleyle beraber faiz oranları iyice arttı. TCMB'nin faizi yükseltmesiyle, özel ve kamu bankalarında hareketlilik başladı. 92 günlük faiz oranı rekor seviyeye ulaştı. Mevduat hesaplarının popülerliği gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bankaların arasındaki yoğun rekabet, faiz oranlarını yukarı taşıdı. Kur Korumalı Mevduat'tan ayrılanlar, artan faiz oranlarıyla geleneksel mevduat hesaplarına ilgi göstermeye başladı. Bankalar, 3 aylık dönem için faiz oranlarını %45’e dek yükseltti.

%45 Faiz Oranıyla Ödeme Yapılacak

Bankalar, yatırımcılara farklı vade seçenekleriyle cazip faiz oranları sunmaktadır. 1 aylık vade için bazı bankaların sunduğu faiz oranı %42'yi bulurken, 3 aylık vade için bu oran %45'e kadar çıkabilmekte.

Müşteriye Özel Faiz Seçeneği Mevcut!

Bankalar, belirli müşterilere özel faiz oranları da sunabiliyor. Eğer online bankacılık aracılığıyla hesap açmadan önce banka şubesini ziyaret ederseniz, daha avantajlı oranlarla karşılaşabilirsiniz.

50 BİN LİRALIK MEVDUAT İÇİN ÖRNEK HESAPLAMA:

50 bin liralık bir mevduatla ilgili bir örnek verecek olursak; 3 aylık bir vadede, %45,5 faiz oranıyla bir hesap açarsanız, dönem sonunda 5.362,50 TL faiz geliri elde edeceksiniz.