Bankalardan gelen duyuru sonrasında kredi paketi detaylarına yer verildi. Eğer bu şartı karşılayacaksanız sizler de bir an önce başvuruda bulunabilirsiniz. 100 bin TL'lik kredide hangi şartlar aranıyor? Ziraat Bankası, İş Bankası, Halkbank, Denizbank, Vakıfbank, TEB, QNB Finansbank, Akbank ve Garanti Bankası gibi pek çok bankanın destek vereceği belirtildi.

AKP bayraklarını görünce ağlama krizine girdi AKP bayraklarını görünce ağlama krizine girdi

Köydeki iş kollarının desteklenmesi ve bu yönde çalışmaların yapılması adına önemli bir kredi desteği verilecek. Eğer düşük faizli kredi fırsatından yararlanmak istiyorsanız detayları inceleyin. Garanti Bankası,  Akbank, Halkbank, Ziraat Bankası ve İş Bankası gibi pek çok bankadan alınabilecek bu kredi için şartlar da paylaşıldı. Köyde çalışmaya hazırsanız 100 bin TL krediniz bizzat banka tarafından veriliyor.

Arıcılık Kredisi Verilecek

Bankalar, köyde çalışmayı kabul eden ve arıcılık yapacağını belirten kişilere özel 100 bin TL arıcılık kredisi verecek. Bu krediyi ise arıcılık faaliyetlerinde kullanabileceksiniz. Üstelik bazı şartları karşılamanız isteniyor. Dolayısıyla size verilecek kredide belge ve şartlar ön plana çıkmakta. Köyüne dönüp çalışmayı kabul eden vatandaşlar elbette birkaç adım önde olacak.

arıcı

Kredi İçin İstenen Belgeler

Krediyi çekebilmeniz adına öncelikli olarak şartlardan ziyade belgelerin ön plana çıktığını belirtelim. Eğer bu belgelere sahip iseniz son olarak şartlara göz atmanızı tavsiye ederiz. Arıcılık kredisinde nüfuz cüzdanı fotokopisi, gayrimenkul belgesi, çiftçilik belgesi, ikametgâh belgesi, en az 3 yıllık geliri gösteren bilanço ve belge örneği, güncel vergi levhası  bankalardan talep edilmektedir.

100 bin TL Arıcılık Kredi Şartları

100 bin TL arıcılık kredisinde öncelikli olarak 18 yaş ve üzeri olmalısınız. Çiftçi kayıt sisteminde kaydınızın olması da önemlidir. 50 adet bal arısı kovanı, geliriniz olduğuna yönelik belge, sağlam kredi notu, herhangi bir vergi borcunuzun olmaması en önemli şartlardandır. Üstelik kefil arandığını da belirtelim. Kredi notununun veya gelirinin yüksek olduğu bir kefil şartını da karşılamalısınız.