Kamu Bankaları ve Özel Bankalar kredi çeken vatandaşları üzüyor. Temmuz ayına girilmesiyle birlikte tüm yasakların kalktığı Türkiye'de vatandaşlar gün yüzü göremiyor. Bir çok banka kredi ve kredi kartı borçları nedeniyle zor anlar yaşıyor ancak hükümetten net bir adım bekleniyor. Vatandaşlar yıl sonuna kadar kredi ve kredi kartı borçlarıyla ilgili rahatsız edilmek istemezken, gözler Recep Tayyip Erdoğan'a çevrildi!

İcra ve haciz şoku isyan ettirdi!

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank başta olmak üzere Devlet bankaları sonrası özel bankalarda PTT ve e-devlet üzerinden vatandaşlara icra ve haciz gönderiyor. Pandemi kredisi çeken vatandaşlar eğer 4 ay ödeme yapamadıysa, vatandaşlara ptt üzerinden icra kağıdı ve e-devlet üzerinden haciz işlemleriyle şok ediyor. Hatta daha ağır yaptırım ise tüm parayı hemen istemeleri. 

Bankalar kredi ve kredi kartı borçlarını ödemeyen vatandaşlardan peşin ödeme istiyor!

Pandemi dönemi kredi çeken vatandaşlar, şu zamana kadar 4 taksidini ödemeyen vatandaşlara şok yarattı. PTT üzerinden gelen mesajla adeta şok eden bankalar, önce e-devlet üzerinden icra dosyayı tebligatı gönderiyor, ancak icra başlatılması kadar eğer icra başlamadıysa tüm borcu peşin ödemeniz isteniyor. Tüm borcu peşin ödemeyenlere icra işlemleri hemen başlıyor!

Erdoğan'dan vatandaşın özel isteği var!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan vatandaşlar özel bir isteği var. Pandemi döneminde kredi çeken vatandaşlara 2021 sonuna kadar, 2022 ocak ayına kadar borç erteleme işlemi yapmaları bankalardan istemesi isteniyor. Faizsiz kredi, faizsiz borç erteleme gibi mevzularda hükümetin özel bankalar ve kamu bankalarıyla anlaşması ve zorlu Pandemi döneminden çıkan vatandaşlara daha da zorluk yaşatılmaması bekleniyor.

Tüm gözlerin Recep Tayyip Erdoğan'da olduğu borç erteleme, kredi erteleme ve yıl sonuna kadar borçların ertelenmesi Cumhurbaşkanın da sıcak baktığı, kurmaylarına hızlı bir şekilde duyurusunun yapılmasıni istediği gelen bilgiler arasında.

Bu pandemi koşullarında kalıcı çözümlerin verilmesi gerektiğini savunanlar, nasıl borç ödeniyor, borcumuzu silin demiyoruz, borç erteleme istiyoruz diyerek haklı isyanlarını sürdürüyorlar. 

Kamu Bankaları durdursun!

Özellikle Devlet bankalarıyla anlaşma sağlanmasada bir çok vatandaş Devlet Bankaları, kamu bankalarından kredi çekti. Kamu bankalarında 2021 yılı sonuna kadar kredi ve kredi kartı borçlarını ertelemesi gerektiğini, hiç bir koşulda haciz ve icra işlemlerini kabul etmediği açıklandı.