Bankalar üzerinden başvurularınızı gerçekleştirdikten sonra bankaların sizin kimlik numaranız üzerinden yapacakları sorgulamalar sonucu kredi onayı alıp alamadığınızı belli edersiniz. Özellikle banka kredi notu düşük olan vatandaşlar başvuru yaptıktan sonra bankalar üzerinden verilen bu kampanyalara katılamaz. Bankalardan sıkıntısız olarak kredi kullanmak istiyorsanız daha önceki banka çalışma performanslarınızn düzenli olması ve ödemelerinizi gününüzde yapmanız gerekmektedir. Son dakika yapılan açıklama sonrasında aktif bank 40 bin TL'ye kadar vatandaşlarına online ihtiyaç kredisi kampanyası başlatacağını açıkladı. İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler belirtilen şartlara uygun olmaları durumunda aktif bank üzerinden 36 ay vadeli düşük faizli nakit ihtiyaç kredisi kullanabilecek.

Aktif bank üzerinden yapılan bu kampanyaya başvuru yapmak isteyen kişiler oturdukları yerden başvuru yaparak hemen ne kadar kredi onayı alacaklarını görebiliyorlar. Aktif bank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için SMS atabilir veya banka'dan internet bankacılığını kullanarak Online olarak işlem yapabilirsiniz. 

Cep telefonunuzun yardımı ile sms kredi başvurusu yapmak istiyorsanız aktif bank üzerinden ücretli bir mesaj atarak hemen sonucunuzu öğrenebiliyorsunuz. Cep telefonunuzun mesaj kısmına girerek Kredi yazın boşluk bırakın t.c. kimlik numaranızı da yazarak 3050 numarasına gönderin. Gönderilen mesaj sonrasında yazmış olduğunuz kimlik numarası üzerinden değerlendirilme yapılacak ve kredi notunuz düşük olsa bile aktif bank tarafından onay alacaksınız. 

kredilert62-3

3050 numarasına göndermiş olduğunuz mesaj sonrasında kredi onayı alan vatandaşlar en yakın PTT şubesinden veya banka personelinin ev veya İş adresine gelmesi durumunda onaylı tutarı kullanabilirsiniz. Eğer sms ile başvuru yapamadıysanız 40.000 TL 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kampanyasına katılmak için internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak da işlem yapabilirsiniz. Resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğunuz başvuru sonrasında banka değerlendirmeye kısa bir süre içerisinde yaparak sizlere ne kadar onay vereceği hakkında bilgi verir.

Yapılan bu başvurular haricinde anlaşmalı olmuş olduğu kurum olan PTT bank sayesinde de aktif bank hem emekliye hem de çalışan kişilere yüksek limitli ihtiyaç kredisi kullandırmaya devam etmektedir. Size en yakın PTT şubesine giderek buradan aktif bank ihtiyaç kredisi başvurusunu sadece kimliğimizde birlikte gelir belgesiz olarak yapabilirsiniz.