Bankalardan 6 ay ödemesiz 200 bin lira kredi müjdesi! Başvuru şartları herkese uyuyor, bugün başladı!

Bankalar 6 ay ödemesiz 200 bin lira kredi vermeye hazırlanıyor! Peki ödeme ertelemeli kredi başvurusu şartları neler? Hangi bankalar, hangi faiz oranı ile kredi verecek?

Ekonomi 01.06.2021 - 11:52 01.06.2021 - 12:02 Volkan Arık

Özellikle pandemi döneminde ciro kaybı yaşamış olan işletmeler ve firmalar Vakıf, Ziraat, Halk, Garanti, İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi, Akbank, Ziraat Katılım, Denizbank, Vakıf Katılım Gibi bankalara başvuru yaparak 6 ay geri ödemesiz 200 bin lira kredi fırsatlarından yararlanabilecek. Üstelik de bu kampanya 1 Haziran tarihinde başladı ve firmalar üye oldukları oda ve borsalardan alacakları üyelik belgesi ile birlikte hemen online ortamda başvuru yapabilecek. Kredi şartları işletmelerin ciro ve gelir durumuna göre farklılık gösterecek.

10 banka kredi kampanyasına katılıyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Kredi Garanti Fonu iş birliğinde 10 bankanın katılımı ile pandemi sürecinde olumsuz etkilerinden ve ciro kaybı yaşayan firmalara 200 bin liraya varan 6 ay geri ödemesiz destek kredisi verilecek. Nefes kredisi adı ile yayınlanan duyuru da başvuru şartlarına da yer verildi. Ziraat, Vakıf, Halk, İş Bankası, Garanti, Yapı Kredi, Akbank, Denizbank, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım Bankaları tarafından verilecek olan nefes kredisi başvuru şartları ve detayları haberimizin devamında…

Ziraat Bankası 18 ay vadeli nefes kredisi veriyor

Nefes Kredisi ile ciro kaybı yaşayan esnaflara destek olmaya hazırlanan Ziraat Bankası, resmi sayfasından konu hakkında detaylı bir bilgilendirme yayınladı. Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada hazine destekli KGS teminat desteği sağlanarak, başvuru yapan firmalara 6 ay geri ödemesiz toplam 18 ay vadeli kredi paketleri sunulacağı ifade edildi. Ziraat Bankası'nın nefes kredisi kampanyasından Kobi vasfına haiz, aynı zamanda bunu belgeleyebilecek vatandaşlar yararlanabiliyor.

Ziraat Bankası nefes kredisi başvuru şartları ise şöyle;

2020 yıl sonu cirosu

0 – 1 Milyon TL arasında olan işletmeler 50.000,-TL'ye kadar

1 – 10 Milyon TL arasında olan işletmeler 200.000,-TL'ye kadar kredi kullanabilecektir.

Ziraat Bankası tarafından sunulan nefes kredisi faiz oranı yıllık yüzde 17,50 olarak belirlendi. Ayrıca nefes kredisi paketinden yararlanan vatandaşlar 6 ay anapara ve faiz ödemesiz olarak 18 ay vade seçeneklerinden faydalanabilecek.

Nefes kredisi başvuruları nasıl ve nereye yapılacak?

Ziraat Bankası şubelerinden 6 ay geri ödemesiz 200 bin liraya kadar nefes kredisi başvurusu yapmak mümkün. Ayrıca Ziraat Bankası dışında birçok devlet bankası ve özel bankada kredi paketine katıldı.

Hangi bankalar nefes kredisi veriyor?

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Kredi Garanti Fonu iş birliğinde pandemiden etkilenen esnafın zor durumda kalmaması ve zararını karşılaması için uygun koşullarda verilen nefes kredisi kampanyasına toplamda 10 banka katılıyor. Nefes kredisi paketine katılımını sağlayan bankalar şu şekilde; Ziraat Bankası, VakıfBank, Halkbank, İş Bankası, Garanti, Yapı Kredi, Akbank, Denizbank, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım.

6 ay ödemesiz kredi başvuru şartları

Devlet ve özel bankalardan oluşan 10 banka tarafından sağlanacak olan nefes kredisi paketinden yıllık cirosu 10 milyon liranın altında olan ve 2020 yılı cirosunda 2019 yılına göre yüzde 25'i aşan zarar yaşayan Sanayi, Ticaret, Deniz ticareti, Ticaret ve Sanayi odaları ya da Ticaret borsasına kayıtlı üye işletmeler faydalanabilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@