Bankalardan Avukatlık, İcralık, Kara Liste, Kırmızı Kalem olanlar Müjde Geldi! Kamu Bankası Başlattı, Devam ediyor. Bankalardan avukatlık olanlara da artık kredi alınacak. Avukatlık olan müşteriler, bankalardan dolayı bu icraya düştüyseler maalesef banka tarafından kara liste müşterileri olacaklardır. Sizlerde eğer avukatlık bir durumunuz varsa ve bankalara başvuru yapıyorsanız, kredi ve kredi kartı başvurularınızda olumsuz yanıt alacaksınız. Çünkü sistem otomatik olarak sizin kara listede olduğunuzu görecek ve kredi vermeyecektir.

Bu borçları ne zaman ödemeye başlarsanız ve bitirirseniz bankalardan bu işlemlerden sonra ancak kredi alabilirsiniz. Bu işlemler için onay alacak müşterilerde emekli olanlar, uzun süre çalışanlar, ipotek verenler ve devlet memurlarıdır. Eğer sigorta geçmişiniz düzensizse kredi yerine ilk olarak kredi kartı almayı denemelisiniz.

Tekrar söylemek gerekirse, avukatlık borçlarınızı ödemeden hiçbir bankadan kredi kullanamazsınız. Borçlar bittikten sonra banka size kredi verecektir.

Ziraat Bankası Avukatlık Olanlara Kredi Veriyor mu?

Eğer emekli ve devlet memuru olup, Ziraat Bankası üzerinden maaş alıyorsanız icralık olan borçlarınızı kapatarak hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için şu adımları izlemeniz gerekmektedir. Kredi başvurusu yapmadan önce tüm icralık olan borçlarınızı kapatın ve borcu yoktur kağıtlarını alın. Daha sonra bu kağıtlar ile size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvurunuzu yapacaksınız.

Banka daha önce icralık olduğunuz için size hemen sonuç vermeyecektir. Bu yüzden krediniz genel müdürlükte değerlendirilecek ve 2-3 gün içinde kredinizi kullanacaksınız. 100.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca bu bankalardan konut ve taşıt kredisi de kullanmanız mümkündür. Size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek krediniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Aktifbank PTT Avukatlık Olanlara Kredi İmkanı Var mı?

Aktifbank, PTT üzerinden sadece emekli olan kişilere kredi notu düşük olsa da kredi veren bir bankadır. Eğer emekli maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız, yukarıda söylediğimiz gibi kredi avukatlık borçlarınızı kapattıysanız, sizlere PTT üzerinden emekli kredisi verilmektedir. Emekli kredileri 60.000 TL’ye kadar 36 ay vade ile verilir. İcralık ve avukatlık borçlar kapandıktan sonra banka şartlarına uygun olan müşterilerin PTT şubelerine giderek emekli kredisine başvuru yapacaklarını söyleyebiliriz.

n1

Burgan Bank Emekli Kredisi ve Diğer Krediler

Burgan Bank hem emeklilere, hem de ipotek veren müşterilerine ihtiyaç kredisi vermektedir. Daha önceden bir avukatlık olma durumunuz olduysa ve bu borcu kapattıysanız Burgan Bank şubelerine giderek bir ipotek verip ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Banka bu kredi başvurusunda vereceğiniz ipoteğin ekspertiz değerinin yüzde 50’sine kadar işlem yapacaktır. 36 ay vadeye kadar kredi kullanabilirsiniz. Emekli olan kişiler ise bu bankaya maaş taşıması yaptıklarında 100.000 TL’ye kadar kredi imkanından faydalanacaklardır. Sizlerde Burgan Bank üzerinden bu şekilde kredi başvurusu yapabilir ve anında kredi imkanından faydalanabilirsiniz. Başvurular sadece şubelerden yapılmaktadır.