Kredi kartından elde ettiğiniz puanları kullanmazsanız yılbaşından sonra bir daha kullanamayabilirsiniz. Pek çok müşteri hesabında bulunan bu puanlar silinme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Bankalardan gelen uyarı ile birlikte 31 Aralık 2022'e kadar elinizi çabuk tutun.

Bankalar, kimi zaman çeşitli alışveriş kampanyaları düzenliyor. Kredi kartına özel yapılan kampanyalarda hediye puanlar verilmekte. Bu puanları kullanarak sizler de gönül rahatlığı ile alışverişinizi daha ucuza getirebiliyorsunuz. Ancak puanların belirli bir son kullanım tarihi oluyor. Eğer son kullanım tarihini geçerse puanları kullanma hakkınız gidiyor. Dolayısıyla bankalardan son defa uyarı geldi.

Kredi Kartınızdaki Puanlara Dikkat!

Kredi kartınızda alışverişlerden ötürü verilen hediye puanları değerlendirmek için son şansınız olabilir. Eğer bunu değerlendirmezseniz puanlarınız ilgili kuruma kalacak. Yani bir nebze elinizdeki fırsatı kaçırmış olacaksınız. Size ait olan puanları kullanmanız adına son tarihi geciktirmemeniz gerektiği tavsiye ediliyor.

para-22

Milyonlarca TL Değerinde Puan Silinecek

Öte yandan silinecek puanlar düşünüldüğünde milyonlarca TL'nin bunu kapsadığı belirtiliyor. Gelinen noktada kullanıcıların dikkatini çeken bu durum, bir nebze belirli puanların değerlendirilmesi anlamına gelebilir. Çünkü bankalar son kullanım tarihi ile ilgili müşterilerine uyarıda bulunuyor. Ancak değerlendirilmez ise de ilgili kurum veya markanın puanlara sahip olacağını vurgulayalım.

Evde bakım maaşı alanlara ikramiye! 3’de 2’sine yatacak! Evde bakım maaşı alanlara ikramiye! 3’de 2’sine yatacak!

Alışverişle Değerlendirebilirsiniz

Eğer sizin de kredi kartınızda hediye puanınız veya kampanyadan hak ettiğiniz bir puan var ise bunu değerlendirebilirsiniz. Puanın yüksekliğine göre bir ürünü ücretsiz alma imkanınız dahi bulunmakta. Kampanyalardan elde edilen bu  bonusları en azından yılbaşına kadar kullanmanız akıllıca bir seçim olacaktır.