Fox'un sevilen dizisi Baraj dizisinin üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Baraj dizisi reyting yükseltmesine karşın sosyal medyada YouTube hesabına koyduğu sahne ile tepkilerin odağındaydı.

Fox'un sevilen dizisi Baraj dizisinin üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Baraj dizisi reyting yükseltmesine karşın sosyal medyada YouTube hesabına koyduğu sahne ile tepkilerin odağındaydı. Diziden bir kötü haber daha geldi. Dizinin başrollerinden Gizem Karaca ve Sumru Yavrucuk diziden ayrılıyor.

Başrollerinde Feyyaz Duman, Biran Damla Yılmaz, Burak Yörük ve Sumru Yavrucak'ın başrollerinde yer aldığı Baraj dizisi tam düşen reytingler nedeniyle kaldırılacak derken mucizevi bir şekilde reytingleri yükseltmişti. Ancak dizinin değişen senaryosu tepkilere de neden oldu.

Baraj dizisinin senaryosu tamamen değişmişti. Dizide bazı başrol oyuncularında rolleri de azalmıştı. Ancak dizinin reytinglerinden kanal da yapımcı da memnundu. Ancak dizinin sosyal medya ekibi diziye büyük bir tepki oluşturdu. Dizide Nehir'e kocasının tecavüz ettiği sahneyi YouTube'a koyan ekip bu sahneye "Zorla Sahip Oldu" başlığı kullandı. Sosyal medyada ise bu ifade tepki gördü.

Ancak bu tepkilere karşı tepki de vardı. Sahneye "Tecavüz Ediyor" yazılmasının daha bir normalleşme olacağını söyleyen kullanıcılar, her bölümünde tecavüzü sahnesini büyük bir şevkle çeken Kırmız Oda dizisini öven isimlerin buna tepki vermesi samimiyetsizlik dedi.

Ancak diziye bir kötü haber daha geldi. Diziye yeni sezonda dahil edilen Gizem Karaca, diziden ayrılık kararı aldı. Dizinin Bahar'ı Gizem Karaca'nın ayrılık kararı aldığı iddia edildi. Son bölümlerde rolü azalan Bahar karakterini artık canlandırmak istemeyen Gizem Karaca diziden ayrılıyor.

Dizinin baş karakterlerinden usta sanatçı Sumru Yavrucuk'da diziden ayrılma kararı kaldı. Senrayo değişikliği sonrası rolü bir hayli azaltılan usta isim diziden ayrılıyor. Dizide Zerrin karakterine hayat veren usta ismin rolünün azaltılmasına dizinin hayranları da tepki göstermişti.

RTÜK CEZASI GELİYOR!

Baraj dizisinin sosyal medyada gündem olan başlığına RTÜK'ün yüklü bir ceza keseceği de kesinleşti. Büyük tepkilere yol açan sahneye RTÜK ceza verecek. Ancak özellikle tecavüz sahnelerinin inanılmaz rahatsız edici olduğu Kırmızı Oda dizisinin bu konuda tepki görmemesi ise büyük bir akıl tutması.