Başrollerini Burak Yörük, Biran Damla Yılmaz ve Feyyaz Duman'ın paylaştığı Baraj dizi Fox ekranlarında yayınlanıyor. 1977 yapımı Baraj filminin günümüze aynı adla uyarlandığı dizide karakterlerde dikkat çekiyor.

Fox TV Dizisi Erken Finale Kurban Gitti! Engin Akyürek ve Demet Özdemir Başrolde Oynuyordu! Fox TV Dizisi Erken Finale Kurban Gitti! Engin Akyürek ve Demet Özdemir Başrolde Oynuyordu!
Başrollerini Burak Yörük, Biran Damla Yılmaz ve Feyyaz Duman'ın paylaştığı Baraj dizi Fox ekranlarında yayınlanıyor. 1977 yapımı Baraj filminin günümüze aynı adla uyarlandığı dizide karakterlerde dikkat çekiyor. Özellikle Baraj dizisinde Zahra karakterine hayat veren güzel oyuncu Iman Casablanca damga vuruyor. Hal böyle olunca Baraj Zahra gerçek adı ne? Iman Casablanca kimdir? Nereli? Kaç yaşında? gibi sorular her yerde aranıyor. İşte detaylar...

Iman Casablanca kimdir? Aslen nereli

Baraj dizisinde kantinci Halil’in eşi Zahra rolüne hayat veren Iman Casablanca oyunculuk performansıyla adeta göz dolduruyor. Aslen Fas’lı olan Iman Casablanca, 2018 yılında Fas Güzeli seçildi. 21 yaşındaki genç oyuncu İman Casablanca Türkçe, Farsça, Almanca ve Fransızca dillerini iyi derecede konuşmaktadır.  Babası komiser ve annesi ise Fransızca öğretmenidir. 6 kardeşli bir ailede büyüdü. Casablanca, Fas'ta matematik mühendisliği okuyor. Iman Casablanca 1.75 metre boyunda, 50 kg ağırlığındadır. Iman Casablanca, 2018’de Türk Hava Yollarında Kabin Memuru olarak çalışmıştır.

Iman Casablanca'nın rol aldığı diziler:

Yasak Elma (2019-2020)

Baraj (Ümran, 2020)

Uykusuzular Kulübü (2019)

Baraj Zahra kimdir? Nasıl bir karakter

Baraj dizisinde Burak Yörük’ün hayat verdiği Tarık karakterini ilk önce İstanbul’a gitmek için yanaşan ama sonrasında saplantılı bir şekilde aşık olan Zahra her fırsatta Tarık’a dünyayı dar etmektedir.

Baraj inşaatında çalışan aşçı Halil’in karısıdır. 20-25 yaşları arasında genç, güzel ve alımlı bir kadındır. Flörtleşmeyi sever. Barajdaki tüm erkeklerin göz hapsindedir. Bu durumu kocası Halil de fark etmekte ama Zahra kocasını parmağında oynatmaktadır. Evliliği formalite evliliğidir. Kocası Halil’e karşı bir aşk, bağlılık hissetmemektedir. Barajdan kurtulma hayalleri kurmaktadır. Bu hayallerine ulaşmak için ilk gördüğü anda beğendiği Tarık’ı kullanmak ister. Zamanla Tarık’a saplantılı bir aşk hissetmeye başlayacak ve Tarık, Nehir aşkı için ciddi bir tehlike oluşturacaktır.