2007 yılında geçirdiği trafik kazasıyla müzik dünyasını yasa boğan şarkıcı Barış Akarsu'nun hayatı film olacak diye beklerken "itiraz" geldi.

Barış Akrsu'nun beyaz perdeye aktarılacak hayatının önemli karakterlerinden biri olan Akarsu'nun kız arkadaşı Zeynep Koçak hakkında ortaya atılan bir iddia adeta ortalığı karıştırdı.

Koçak'ın ailesinin kızlarının filme konu edilmesinden rahatsız olduğu ileri sürülürken Ali Eyüboğlu ise bu durumu köşe yazısına taşıdı.

Gençliği, naifliği, başarısı ile kısa süreden tüm Türkiye'nin sevgisini kazanan Barış Akarsu, 4 Temmuz 2007 tarihinde Bodrum'da geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirmişti. Yakın zamanda nikah masasına oturmayı planladığı kız arkadaşı Zeynep Koçak'ın da hayatını kaybettiği kaza tüm Türkiye'de aylarca konuşulmuş ve acısı da büyük olmuştu.

Yalanci yarim (2006)

Yıllar geçmesine rağmen geniş bir hayran kitlesine sahip olan Akarsu'nun hayatı yakın zamanda beyaz perdeye taşınacakken ilginç bir "itiraz" geldi.

İsmail Ege Şaşmaz ve Almila Ada'nın başrolünde yer alacağı açıklanan proje için hazırlıklar son hız devam ederken gazete yazarı Ali Eyüboğlu, "Barış Akarsu'nun Filmine İtiraz Var" başlığı ile bir köşe yazısı paylaştı. Ali Eyüboğlu'nun yazında konu ile ilgili bölüö ise şu şekilde:

Barış Akarsu'nun annesi hayatını kaybetti - Son Dakika Haberleri

"Filmin önemli karakterlerinden biri şarkıcıyla aynı kazada ölen sevgilisi Zeynep Koçak.... Amma ve lakin, Bodrum’daki trafik kazasında Barış Akarsu’yla birlikte ölen sevgilisi Zeynep Koçak’ın ailesi, kızlarının filme konu edilmesine karşı.

Kızının acısını unutmaya çalışan annenin derdini ortak tanıdığımız Abdurrahman Cihan, şöyle anlattı:

Barış Akarsu’nun filmi çekiliyormuş. Başroldeki kadın, Barış Akarsu’nun sevgilisi Zeynep’i oynayacakmış, ama ailesinden izin isteyen olmamış. Acılarını unutmaya çalışan, kendi halinde mütedeyyin aile kızlarının filmde olmasını istemiyor, ne yapabilirler?

Kayıp 128 Milyar Dolar Patladı! Bankacılar Kayda Almış! "Kamera Kayıtları Ve Fotoğraflar Var" Denildi! Skandal Büyüyor! Kayıp 128 Milyar Dolar Patladı! Bankacılar Kayda Almış! "Kamera Kayıtları Ve Fotoğraflar Var" Denildi! Skandal Büyüyor!

Yapımcı, 'Ben Barış Akarsu’nun filmini çekiyorum' deyip, Zeynep Koçak’ın ailesinden izin isteme gereği duymamış olabilir. Peki Telif Yasası ne diyor böyle durumlarda? Telif Yasası’nı çok iyi bilen üç hukukçuya sordum, üçü de 'İzin şart' dedi, sadece biri 'Ama burası Türkiye, o yüzden belli olmaz' diye ekledi.

Türk yargısının birbiriyle çelişen o kadar çok kararı var ki, Bergen’in katiliyle genç yaşta kızlarını kaybeden aileyi aynı kefeye koyan hakimler de olabilir, 'Varislerinden izinsiz gerekir' diyen de.

Hukukçuların söylediğini Cihan’a ilettim, o da Koçak Ailesi'ne. Zeynep’in ailesi hukuki yollara mı başvurur, yapımcı filmde Almila Ada’nın oynayacağı sevgilinin adını mı değiştirir, bilemem, ama şimdilik durum budur."