Seçkin Özdemir ve İrem Helvacıoğlu'nun başrolünü paylaştığı Baş Belası dizisi Atv'de seyirci ile buluşuyor. Dizi ilk bölümü ile ilgi çekmiş ve reytinglerde büyük başarı elde etmişti.

Baş Belası dizisi yaz dizisi gibi başlasa da yaz dizilerinden farklı olarak hem romantik komedi hemde polisiye bir dizi olarak görüldü.

Baş Belası dizisi fragmanlardan farklı bir imaj çizdi ve beklenmedik bir şekilde yüksek reytingler elde etti. Başarılı oyuncular Seçkin Özdemir ve İrem Helvacıoğlu'nun yer aldığı dizi hayran kitlesinin yaratmayı başardı.

Ancak Baş Belası hangi diziden uyarlama? Baş Belası dizisinin orjinali hangi ülke hangi dizi soruları merak uyandırdı.

ATV'nin yeni dizisi Baş Belası'nda karısını bir şantaj çetesinin öldürdüğü Şahin komiser bu çetenin varlığını kanıtlmaya çalışır. Bu arada psikolog olan ve çok zeki olan ancak evlendikten sonra işi bırakan İpek hayatının yalan olduğunu öğrenir ve öldürülen kocasının çetenin içinden olduğunu öğrenir. Olaylar sonrası İpek, Şahin'in ekibine danışman olarak girer. Bu pilot uygulama kaba sert mizaçlı Şahin ile narin ve zarif İpek arasında ki çatışma eğlenceli anlara sebep olur. İkili her bölüm bir cinayeti çözmeye bir yandan da hayatlarını karartan çeteyi ifşa etmeye çalışır.

Baş Belası dizisinin hangi diziden uyarlama?

Baş Belası dizisi hangi diziden uyarlama merak ediliyor. Dizinin sayfasında dizinin uyarlama olduğuna dair bir bilgi yer almıyor.

Ancak diziyi izleyenler dizinin Galip Derviş yani dolayısıyla Monk dizisi, Sherlock Holmes Tatlı Cadı ve hatta Hekimoğlu dizilerinden esinlendiğini yazdı.