Ülkemizdeki büyük ekonomik krizler nedeniyle birçok aile geçim sıkıntısı yaşamaktadır. Asgari ücretle geçinen birçok çalışan maaşlarına zam yapılması beklemektedir.  Bu bağlamda Başkan Erdoğan dün gece açıkladı! Asgari ücrete ek zam yapıldı! İşte Temmuz ayı asgari ücret yeni zam açıklaması

TC Kimlik Numarası Son Hanesi 0-2-4-6-8 Olanların Nakit Sıkıntısı Varsa, 10.000 TL Verilecek TC Kimlik Numarası Son Hanesi 0-2-4-6-8 Olanların Nakit Sıkıntısı Varsa, 10.000 TL Verilecek

Başkan Erdoğan dün gece açıkladı! Asgari ücrete ek zam yapıldı! İşte Temmuz ayı asgari ücret yeni zam açıklaması... Dövizin hızlı bir şekilde artması ile ülkedeki birçok ürünlere de zam yapılmıştır.  Bu zamlardan sonra asgari ücrete yapılmayan zam nedeniyle birçok çalışanın alım gücü oldukça düşmüştür. Bu nedenle hayatlarında birçok maddi zorluk çekmeye başlamışlardır. Asgari ücrete zamdan önce emeklilerin ikramiyelerine zam beklenmiştir. Bunca zamdan sonra bayram ikramiyelerine zam gelir diye düşünülmüş fakat böyle bir şey gerçekleştirilmemiştir. Bu durumu gören asgari ücret ile çalışan çalışanlar asgari ücrete zam gelmeyeceğini de düşünmeye başlamışlardır. Fakat her ne olursa olsun ülkede yapılan bunca zam karşılığında asgari ücrete yıl içinde ikinci bir zam yapılması beklenmektedir.  Bu zam müjdesi geçim sıkıntısı çeken asgari ücretlilere çok güzel bir haber olarak verilecektir.

Asgari Ücrete İkinci Zam Yolda

Ülkede yaşanan enflasyon nedeniyle asgari ücret ile geçinmek durumunda kalan birçok çalışan zor günler geçirmektedir. Bundan dolayı asgari ücrete yıl içerisinde ikinci bir zam yapılması gerekildiği düşünülmektedir. İş ve çalışanlar için oldukça önemlidir. Zam yapılması durumunda hem çalışan memnun kalacaktır hem de işveren daha iyi sonuçlar alacaktır. Asgari ücretin günümüz şartlarında az olduğu asgari ücret ile geçinmek zorunda kalanlar tarafından belirtilmektedir. Asgari ücrete zam konusu hükümet tarafından daha önce konuşulmuş ve Temmuz ayında bir zam yapılabileceği ve bunun mümkün olduğu konusunda bir konuşma geçmiştir. Bu konuşma sonrasında asgari ücret ile çalışan işçiler bu konu için sevinmişlerdir.

Asgari ücrete zam gelecek mi?

Birçok başkan bu konu hakkında konuşma yapmış ve çalışanların haklarının gözetildiği söylenmiştir. Bu durumlarda asgari ücret ile çalışan birçok çalışan Temmuz ayında ikinci bir zammı beklemektedir. Asgari ücretin zamlardan sonra bu günlerde düşük kaldığı ve geçim sıkıntısı oluşturduğu asgari ücret ile geçinen kişiler tarafından söylenmektedir. Enflasyon, açlık ve yoksulluk sınırı verileri düşünüldüğünde asgari ücrete zam yapılması çok acil bir zorunluluk olarak görülüyor. 

KAYNAK: ilan365.net