Başkan Trump: Aşı Ücretsiz Vurulacak, Hızlı Olacak, Asla Amerika Bir Daha Kapanmayacak!

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada Pfizer'in coronavirüs aşısının en kısa süre içerisinde onay almasını istediğini ve yönetiminin bu konuda ABD'de hızlı bir şekilde dağıtıma geçeceğini açıkladı. New York hariç tüm eyaletlerde aşı

Dünya 14.11.2020 - 01:01 04.05.2021 - 04:24 İlan35
ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada Pfizer'in coronavirüs aşısının en kısa süre içerisinde onay almasını istediğini ve yönetiminin bu konuda ABD'de hızlı bir şekilde dağıtıma geçeceğini açıkladı. New York hariç tüm eyaletlerde aşının hızı bir şekilde dağıtılacak olduğunu ancak New York için aşı dağıtımının rekor hızda olmayacağını açıklayan Trump, "Amerika bir daha asla yönetimim altında kapanmaya gitmeyecek. 20 bin ek yatak sağladık ve asla ekonomi kapanmayacak. Ekonomiyi iyi toparladık" açıklamasında bulundu.

ABD'nin kendisi sayesinde coronavirüs sürecinde büyük oranda ölümleri engellediğini ve bundan sonra hızla aşı sayesinde sorunların çözülecek olduğuna değinen Trump, "Pfizer'in aşısı beklentilerin ötesinde ve iyi haberler geliyor" diye konuştu.

Başkan Truımp'ın açıklamaları kısa süre içerisinde Amerikan basınında gündem olurken, aşının kısa süre içerisinde FDA tarafından onay alması bekleniyor.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@