Başvurana karşılıksız para desteği! 200.000 TL hibe veriliyor, yüzde 100 geri ödemesiz! Başvurular yarın başlıyor

Karşılıksız, geri ödemesiz para desteği açıklandı. Son dakika haberine göre başvurana 200.000 TL hibe desteği verilecek. İşte merak edilen detaylar…

Ekonomi 14.10.2021 - 12:18 14.10.2021 - 12:18 Volkan Arık

Başvurana karşılıksız para desteği! 200.000 TL hibe veriliyor, yüzde 100 geri ödemesiz! Sadece yaş şartı var. Gençlere müjdeli haber geldi. Başvuran, geri ödeme ya da karşılık olmaksızın 200.000 TL nakit para desteği alabilecek. Proje gençleri kapsıyor. Yeşil dönüşüm projesi gerçekleştiren gençler, işlerini kurmak istemeleri halinde 200.000 TL hibe desteği alabilecek.

Gençler için büyük fırsat az öce açıklandı. Başvuru yapan gençlere karşılık ve geri ödeme olmadan 200.000 TL hibe desteği sağlanacak. TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı (BİGG) Programı kapsamında verilecek olan hibe desteği ödemesinden yararlanmak için yeşil dönüşüm projesi yapmak gerekiyor. BİGG Yeşil Büyüme Çağrısı adıyla başlatılan proje Türkiye'nin ekonomisi ve sanayisinin yeşil dönüşümüne katkı sağlamak amacını taşıyor. Özellikle projelerini hazırlayacak genç girişimcilerin katılımları beklenirken, para desteği 0 geri ödemesiz olarak veriliyor.

basvurana-karsiliksiz-para-destegi-200000-tl-hibe-veriliyor-yuzde-100-geri-odemesiz-basvurular-3

TAM 200 BİN TL HİBE EDİLECEK

Söz konusu proje sadece TÜBİTAK katılmıyor. Aynı zamanda Söz konusu çağrı için TOBB ETÜ, Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer  Merkezi (TTM) ve Konya Ticaret Odası (KTO)’da projenin içinde BİGG GARAJ Girişimcilik  Destekleme Programı Kapsamında verilecek olan 200 bin TL'lik hibe için tematik başvurularda kabul edilmeye başladı. Aynı zamanda proje kapsamında iş planı oluşturma, girişimcilik eğitimleri, tüm mentorluk destekleri, proje yazma eğitimleri ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

basvurana-karsiliksiz-para-destegi-200000-tl-hibe-veriliyor-yuzde-100-geri-odemesiz-basvurular-2

HANGİ PROJELER DESTEKLENECEK?

BİGG GARAJ Girişimcilik Destekleme Programı ile Birçok farklı proje için hibe desteği imkanı bulunuyor. Program kapsamında desteklenen projeler, karbon salımı ve sera gazı emisyonlarının düzenlenmesi amacına katkı sunacak çalışmalar, iklim değişikliği çevre ve biyo çeşitlilik, temiz ve döngüsel ekonomi, yeşil ve Sürdürülebilir Tarım, Temiz erişilebilir ve güvenli enerji Arzı, tarladan sofraya Sürdürülebilir tarım, Sürdürülebilir akıllı ulaşım gibi alanlar bulunuyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Genç Girişimciler için açılan bu program kapsamında başvuru yapacak olan adayların ön lisans, lisans, yüksek lisans ya da doktora programına kayıtlı öğrenci ya da mezun olması şartı aranıyor. Aynı zamanda daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tekno girişim sermayesi desteği veya TÜBİTAK 1512. Programı 2. aşama kapsamında destek almama şartı var. Ayrıca adayların ön başvuru tarihi itibarıyla herhangi bir işletmede ortaklık yapısında yer almaması gerekiyor.

basvurana-karsiliksiz-para-destegi-200000-tl-hibe-veriliyor-yuzde-100-geri-odemesiz-basvurular-1

0 GERİ ÖDEMESİZ HİBE DESTEĞİ

Girişimci öğrenciler için başlatılan bu programda 0 geri ödemesiz 200.000 TL'ye varan hibe desteği veriliyor. Başvuru yapmak isteyen adaylar "https://etugaraj.org/" adresinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Programa başvurular ise 15 Ekim 2021 tarihinde başlıyor.

TÜBİTAK 2015 yılında başlattığı bu program kapsamında 800 kişi 20 farklı ilde girişimcilik eğitimlerine katılırken 450 girişimci mentorluk destekleri aldı. Proje kapsamında 71 ekip iş fikirlerini hayata geçirebilmek için TÜBİTAK'tan geri ödemesiz hibe desteği almaya hak kazandı. Toplam geri ödemesiz verilen miktar ise 11.3 milyon lira oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@