Başvurana Sıfır Faizli 50 Bin TL Kredi Fırsatı! Faizsiz Kredi için Son Başvuru Tarihini Kaçırmayın

O bankalardan vatandaşa müjde gibi haber! Koronvirüs pandemisinin devam eden ekonomik etkilerine karşı bankalar harekete geçti ve sıfır faizli yeni kredi paketlerini hayata geçirdi.

Ekonomi 14.09.2021 - 12:47 14.09.2021 - 12:47 Berkay Keskin

Son başvuru tarihinden önce başvuru yapana 50 bin TL'Ye kadar sıfır faizli kredi tahsis ediliyor! Başvurular başladı sakın kaçırmayın! Acil nakit ihtiyacı olanlar, işlerini büyütmek isteyenler ve tüm vatandaşlar faizsiz kredi fırsatından yararlanabilecek! Detaylar haberimizde sizlerle...

Faizsiz kredi paketleri vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılıyor. Devlet, Koronavirüs pandemisinin de etkisiyle vatandaşa desteğini gösteriyor. Kamu bankaları öncülüğünde faizsiz ve düşük faizli kredi seferberliği geçmiş dönemde başlatılmış, ekonomide sıcak para dönemi yaşanmıştı. Şimdi faizsiz kredi fırsatında başvurular alınmaya başladı. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için KOSGEB tarafından destek kredisi veriliyor! KOSGEB, Kobilere sıfır faizle, 3 yıl boyunca geri ödeme yapmayacakları ve teminat göstermeyecekleri yeni kredi paketini duyurdu. 50 bin TL'ye kadar kredi faizsiz olarak kullanılabilecek! 

KOSGEB'TEN FAİZSİZ KREDİ FIRSATI! TEK ŞART VAR

KOSGEB tarafından başlatılan İmalatçı Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek programı ile sıfır faizli kredi paketleri hayata geçirildi. Böylelikle pandemiden etkilenen mikro ve küçük işletmeler desteklenmiş olacak. Destek programının iki sac ayağı bulunuyor. İlk olarak mikro ve küçük işletmeler ardından da alınan kararla 2017 ve sonrasında kurulan imalat, programlama, bilimsel ar-ge sektörlerindeki genç girişimlerden mikro ve küçük ölçekteki işletmeler desteklenecek.

KOSGEB tarafından verilen destek programından faydalanabilmek için işletmenin Covid-19 salgını başlamadan yani 2020 Mart ayı öncesinde faaliyetlerine başlamış olması ve 2019 yılı içeriisnde en az 75 bin TL gelir şartını sağlamış olması aranacak. Ancak 2017 yılı sonrası kurulan yenilikçi sektörler için gelir şartı aranmayacak. İşletmelere faizsiz kredi desteği gelir kaybı kriterine göre verilecek.
  
ŞART YOK TEMİNAT YOK! SIFIR FAİZLE KREDİ

Mikro ve küçük işletmelere KOSGEB tarafından 3 ay boyunca toplamda 50 bin TL'ye kadar nakit kredi desteği sunulacak. İşletmeler bu destekten sıfır faiz, 3 yıl geri ödemesiz ve teminat göstermeksizin yararlanabilecekler. 2017 yılı sonrasında kurulan işletmelere ise 25 bin TL kredi imkanı sunulacak. 

BAŞVURULAR BAŞLADI

KOSGEB destek programı için başvurular başladı ve alınmaya devam ediyor. İşletmeler KOSGEB başvuru yaparak 50 bin TL'ye kadar faizsiz, 3 yıl geri ödemesiz, teminatsız kredi fırsatından yararlanabilecekler. Başvurularda beyan esası geçerli olacak. Destek kredisi alıp borcunu erken ödemek isteyenlere taksitlendirme ve nakit ödemede avantaj sağlanacak. Yeni başvurularda, daha önce başvurusu reddedilen işletmelere öncelik tanınacak. Başvurular e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@