Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan ihtiyaç sahibi durumda bulunan vatandaşlara ekonomik destek müjdesi duyuruldu.

Akbank'tan Son Dakika Konut Kredisi! 1,99 Faiz Oran ve 120 Ay Vadeli Ev Sahibi Olma Fırsatı! Akbank'tan Son Dakika Konut Kredisi! 1,99 Faiz Oran ve 120 Ay Vadeli Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan ihtiyaç sahibi durumda bulunan vatandaşlara ekonomik destek müjdesi duyuruldu. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi tüm aileler başvuru yaparak şartsız olarak 1.500 TL ödeme alabilecek. Ödemeler PTT üzerinden hak sahiplerine ödenecek. Daha önce alınan başvurular tekrar başladı! Siz de hemen başvuru yaparak bu ödemeden yararlanabilirsiniz. Detaylar haberimizde sizlerle...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan ihtiyaç sahibi olan ve dar gelirli ailelere yönelik sosyal destek müjdesi geldi. Artan enflasyon, tırmanışını sürdüren döviz kurları ve küresel ölçekte pandemi ile Rusya-Ukrayna savaşının ekonomik yansımaları ülkemizde hissedilmeye devam ediliyor. Bu süreçte geçim sıkıntısı yaşayan dar gelirli aileler ise unutulmuyor. Devlet tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde sosyal yardımla hız verildi. Başvurular tekrar başladı. Başvuru yapan dar gelirli aileler, şartları taşımaları halinde 1.500 TL nakit para yardımından yararlanabiliyorlar. Peki başvuru nasıl yapılır? Kimler bu ödemeyi alabilir? Şartlar nelerdir?

AİLE BAKANLIĞI'NDAN 1500 TL SED ÖDEMESİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla başvurular alınıyor. Sosyal Ekonomik Destek (SED) ödemesi olarak adlandırılan sosyal yardım başvurusu onaylanan tüm ailelere hane bazında 1.500 TL nakit para ödemesi yapılıyor.

SED Yardım başvuruları bugün itibariyle yeniden başladı! SED yardım başvuruları ikamet edilen il/ilçelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Aile Bakanlığı İl-İlçe Merkezleri ile Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlükleri aracılığıyla bizzat müracaat edilerek gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca E-Devlet platformu üzerinden online olarak da SED başvurusu yapılabiliyor.

SED YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

SED Yardım başvuruları, yukarıda belirtilen makamlar veya e-Devlet üzerinden aşağıda yer alan belgelerle yapılabiliyor:

- SED Yardımı Başvuru Dilekçesi,
- TC Kimlik No bilgisi,
- İstenilmesi halinde sağlık raporu ve öğrenci belgesi,
- İş-kur ve meslek kurslarına başvurduğuna dair belge. 

NE KADAR ÖDEME YAPILIYOR?

SED yardım başvurusu yapıp onaylanan dar gelirli ailelere ödemeler peyderpey gerçekleştiriliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2022 Kasım ayı itibariyle başvurusu onaylanan tüm hak sahiplerine 1.500 TL tutarında nakit ödeme gerçekleştiriyor.