Son olarak Şampiyonlar Ligi çeyrek final turu maçında evinde Fransız ekibi PSG'ye 3-2 yenilen Alman devi Bayern Münih'te sezon sonunda yaprak dökümünün yaşanacağı kaydedildi. Şampiyonlar Ligi'nde geçen yılın şampiyonu olan Alman ekibinde iki futbolcunun

Son olarak Şampiyonlar Ligi çeyrek final turu maçında evinde Fransız ekibi PSG'ye 3-2 yenilen Alman devi Bayern Münih'te sezon sonunda yaprak dökümünün yaşanacağı kaydedildi. Şampiyonlar Ligi'nde geçen yılın şampiyonu olan Alman ekibinde iki futbolcunun takımdan ayrılması kesinleşti. Bundesliga'da 7 puan farkla lider olan Alman panzerinde bir başka oyuncunun daha sezon sonunda takıma veda edebileceği öne sürüldü.


Alaba ve Boateng'in gidişi kesinleşti!


Uzun yıllar Bayer Münih'te top koşturan ve birçok kupayı havaya kaldıran David Alaba'nın sezon sonunda sözleşmesinin sona ereceği kaydedildi. Sezon sonu bitecek sözleşmesinin ardından yeni bir sözleşme yapmayacağını açıklayan 28 yaşındaki Avusturyalı sol bek, takımdan ayrılacağını doğruladı.Ünlü defans oyuncusunun hangi takıma imza atacağıyla ilgili herhangi bir bilgi gelmedi. Alaba'dan sonra Münih kadrosundan sezon sonunda kopacağı netleşen diğer isim ise Jerome Boateng oldu. Bayern Münih'in Sportif Direktörü Hasan Salihamidzic, başarılı stoper Boateng'in sezon sonunda takımdan ayrılacağını doğruladı.

Müller: "Bayern'e endeksli değilim"


Defans hattının iki önemli oyuncusu olan David Alaba ile Jerome Boateng'in ayrılık haberlerinin duyurulmasının ardından bir başka yıldızın daha takımdan kopabileceği kaydedildi. 2009 yılında Bayern Münih'in altyapısından a takıma yükselen başarılı Alman oyuncu Thomas Müller'in de 12 yıllık Bayern Münih macerasını sonlandıracağı ileri sürüldü.Bayern Münih'ten ayrılabilecek olmasının neden tuhaf karşılandığını anlamadığını söyleyen Müller, yıllardır hizmet verdiği takımına gönülden bağlı olduğunu belirtse de profesyonel bir futbolcu olarak Münih'e endeksli olmadığını dile getirdi.

Bayern'de bir dönem sona erecek!


Bayern Münih'te 10 yılı aşkın süredir top koşturan Jerome Boateng ve David Alaba'nın ayrılığının kesinleşmesi ve Müller'in de ayrılık sinyalleri vermesi Alman spor basınında yankı buldu. Bu oyuncuların eksikliğini kapatabilmek için Bayern Münih'in nokta atışı transferler yapması gerektiği aktarıldı. Şayet takımda yaklaşık 12 yıldır forma giyen 31 yaşındaki Müller'in ayrılması halinde bir dönemin resmen sona ereceği aktarıldı.