Sosyal medyada servis edilen, ve kamera ile çekimde oldukları açıkça gürülen yoğun bakımdaki yaşlı kadın ile dalga geçildiği ve hakaret edildiği kareler hem gündem oldu hem de dikkat çekti. Ardından ise eski olduğu açıklana görüntüler için "rüşvet verildiği" iddiaları ortalığı karıştırdı.

Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir? Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir?

Özel Bayındır Hastanesi'nde çekildiği açıklanan yoğun bakımdaki yaşlı kadının yüzüne para saçarak dalga geçen sağlıkçılar tepkilere neden olurken, başka bir videoda ise yaşlı kadına, "Kimin kocasıyla Beşiktaş'ta ele ele geziyorsun?" diyerek küfür edip dalga geçtikleri ortaya çıktı.

Hastanede yatan yaşlı bir kadına yapılanlar, görüntüleri izleyenleri adeta çileden çıkratırken dikkat çeken ise önce sağlıkçıların şiddete hedef olduğu günlerde böyle bir videonun ortaya çıkması sonrasında ise hakaret yağdıran sağlık çalışanlarının neden videoya alındıklarını bildikleri halde bu kadar rahat davranması, davranabilmesi oldu.

KENDİLERİNİ NEDEN KAMERAYA ALIYORLAR?

Sosyal medyaya servis edilirken, video sahnelerinde rahatlıkları ile dikkat çeken sağlık çalışanları akıllarda soru işareti oluştururken, bir diğer gündem ise "Özel Bayındır İçerenköy Hastanesi, Chp’nin Sahibi olduğu İş Bankası’nın iştirak firması olduğunu biliyor muydunuz?" paylaşımları oldu.

Özel bir hastanede çekildiği iddia edilen video görüntülerinde yoğun bakımdaki bir yaşlı kadına işkence yapıp dalga geçen sağlık çalışanları yaptıkları iğrençlikleri kamera kaydına almaları ile şüphe uyandırdı. 

 Bir kadın ve bir erkek olan sağlık çalışanlarının kahkahaları kayıt boyunca duyuluyorken, erkek sağlık çalışanı kadın hastanın yüzüne para saçarken, kadın sağlık çalışan ise yaşananları cep telefonuyla kaydetiği görüldü.

KÜFÜRLER, HAKARETLER

Yayınlanan görüntülerde erkek sağlıkçı "Alsana kız paraları. Yapıştır. İki milyon dolar bırakıyorum, yarın dört milyon dolar olarak geri alacağım. Anlaştık mı? Paralar... paralar. Bu paraları sana niye veriyorum biliyor musun? Çünkü senin sağ böbreğini alacağım. Bu paralar böbreğine karşılık. Sağ böbreğine yetmez mi bu paralar?" diyerek paraları yaşlı kadının yüzüne atıyor kadın çalışan ise "Küfür etsene. 'Al s.. bu paraları böbreğini satacağım' desene" diyerek diğer çalışana akıl veriyor.

Bir başka akıl almaz video görüntüsünde ise yine yaşlı hasta kadınla dalga geçen sağlık çalışanları yaşlı kadına "Kimin kocasıyla Beşiktaş'ta ele ele geziyorsun?" diyerek küfür edip dalga geçerken; başka bir sağlık çalışanı ise "Sana o... diyor, k... diyor. Sen de ona söyle" diyerek yaşlı kadına sesleniyor.

RÜŞVET İDDİALARI

Daha önce İsveç hastanesi olarak faaliyet gösteren özel hastanenin daha sonra İş Bankası iştiraki olarak Bayındır Hastanesi adı altında hizmet verdiğini anlatan Sedat Peker'in açıklamalarıyla isimleri gündeme gelen Özışık kardeşlerden Süleyman Özışık ise müfettişlerin olayı kapatmak için rüşvet verdiklerini ileri sürdü.

Özışık, bir sene öncesi yani 2021 tarihine ait olduğu söylenen görüntüler için iddialara göre görüntüleri elde eden kişinin şu anda hastanede personel olarak çalışmadığını, bu görüntüleri kaydettikten sonra hastane yönetimine bildirdiğini, hastane yönetimininise  Ankara’dan 2 müfettiş çağırdını anlatan Özışık, gelen müfettişlerin olayların üzerini kapatabilmek için elindeki kayıtlarla şikayetçi olan personele “sana bir miktar para verelim ve sana bir tane de cep telefonu verelim ama o görüntüleri bize ver” dediklerini ileri sürdü.

OLAYLARA KARIŞAN GÖREVLİ HEMŞİRELERİN, BAKICILARIN İSİMLERİ NELER?

Özışık, Bayındır hastanesinde kötü muameler ve hakaretlere isimleri karışan hasta bakıcı ve hemşire ismlerini, Ali Erata, Mertcan Saylar, İrem Erol, Nuriye Koç, Mücahit diyerek bildiriyor.

Ancak en çok dikkat çeken ise Süleyman Özışık'ın konu hakkında kapsamlı bir video yayınlaması ile gündem olan videonun servis edilmesinin yakın bir zaman dilimi içermiş olması.

PEKİ BAYINDIR HASATANESİ KİMİN? NEDİR?

Bayındır Sağlık Grubu olarak Bayındır Holding'e bağlı, ilk kez Bayındır Tıp Merkezi adıyla Ankara'nın Söğütözü semtinde 15 Temmuz 1992 yılında hizmete başlamış olan yatırım daha sonra Bayındır Hastanesi olarak anılmaya başlamıştır.

Özel hastanelerin yaygınlık kazandığı bir dönemde açılan Bayındır Tıp Merkezi (Bayındır Özel Hastanesi), Türkiye'nin ilk tam zamanlı çalışan hekimlerle hizmet veren hastanesi olmuş ve bünyesinde 1993 yılında Hemşirelik Eğitim Merkezi oluşturulmuştur.

1998 yılında Bayındır Hastanesi Kavaklıdere, Çankaya, Ankara'da grubun ikinci hastanesi olmuştur.

Bayındır Sağlık Grubu olarak, Bayındır Hastanesi Söğütözü, Bayındır Hastanesi İçerenköy, Bayındır Hastanesi Kavaklıdere, Bayındır Tıp Merkezi Levent, Beşiktaş ve Bayındır Diş Klinikleri bulunan kurumun 1999 yılında hisselerinin yüzde 51'i 46 milyon dolar karşılığı İş Bankası'na devredilmişti.

Bayındır Holding sahibi Kamuran Çörtük, Bayındır Sağlık Grubu Genel Müdürü ise Tankut Tabak'dır.