2023 yılı Nisan ayında SSK çerçevesinde aylık alacak olanların aylıkları ve Ramazan Bayramı ikramiyelerinin hesaplara aktarılacağı tarih belli oldu.

2023 yılı Nisan ayında SSK çerçevesinde aylık alacak olanların aylıkları ve Ramazan Bayramı ikramiyelerinin hesaplara aktarılacağı tarih belli oldu.

Ödeme tarihleri maaş alma tarihine göre belirlendi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emekli maaşı ve ikramiyelerinin ödeme yapılacağı tarih belirlendi. Bu açıklamaya göre ödemeler bayramdan önce yapılacağı belirlendi. SSK’dan aylık alan kişilerin aylıkları ve bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih şöyle:

  • Ödeme günü 17,18,19,20 olan kişilerin 14 Nisan,
  • Ödeme günü 21,22,23 olan kişilerin 15 Nisan,
  • Ödeme günü 24,25,26 olan kişilerin 16 Nisan’da ödemesi yapılması planlandı.

Bağ-Kur’dan alacak olan kişilerin ise şöyle:

  • Ödeme günü 25,26 olan kişilerin 17 Nisan,
  • Ödeme günü 27,28 olan kişilerin 18 Nisan tarihinde ödemesi yapılması planlandı.

Emekli Sandığı’ndan aylık alan kişilerin ise Ramazan Bayramı ikramiyeleri 19 Nisan tarihinde ödenecek.

EYT’li vatandaşlar de bayram ikramiyesinden yararlanabilecek

Yapılan bu düzenlemelerden EYT’li vatandaşların yararlanıp yararlanamayacağı EYT’lilerin en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi. Yapılan açıklamaya göre bu düzenlemeden EYT’liler yararlanabilme hakkına sahip. EYT düzenlemesinin yürürlüğe sokulmasından sonra emekliler nisan ayı itibari ile maaşlarını alacak. Maaşlarını alacak vatandaşlar ikramiyelerini de almaya hak kazanıyor.

Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları

Emeklilere bayram ikramiyesi 1100 liradan 2 bin liraya yükseltilmişti. EYT’li bireyler alacağı maaşlar ve ikramiyeler ile birlikte insanlar yüklü bir maaş alacak. Bu da insanların ekonomik sıkıntılar yaşadığı bu dönemde insanların cebini bir miktar da olsa rahatlatıyor.