Bayram öncesinde Bakanlığın vermiş olduğu yardım parasını alabilirsiniz. 2715 TL'lik destek için bu şartlar sıralandı. Muhtaçlık yardımı nedir ve nasıl alınır? Nereye başvuru yapıldığına yönelik sorular da yanıt buluyor.

Bakanlığın sağlamış olduğu sosyal desteklerden faydalanmak isterseniz sizler de şartları inceleyebilirsiniz. Ramazan Bayramı öncesi hesaplara aktarılacak muhtaçlık yardımından faydalanabilirsiniz. Şartlarının yanı sıra nasıl başvuru yapılacağı da merak ediliyor. 

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

Muhtaçlık Yardımı Nasıl Alınır?

Muhtaçlık yardımının nasıl alınacağıyla ilgili bilgileri aktaralım. Öncelikli olarak annesi ve babasını kaybeden, en  düşük %40'lık engelli raporuna sahip olan ve kendisine bakmakta güçlük çeken kişiler bu yardımdan faydalanabiliyor. Yardım ödemesi güncel olarak 2715 TL olmakla birlikte başvurularınızı Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne iletmelisiniz.

Eksiksiz Başvuru Şartı!

Başvurularınızı eksiksiz yaptığınız müddetçe herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Şartları karşılayanlara bayram öncesi ödemeleri hesaplara yatırılacaktır. Muhtaçlık yardımı ödemelerine her yıl düzenli olarak zam yapılıyor. Yardıma ihtiyacı olduğu düşünülen vatandaşlara destek veriliyor.

Ödemeler PTT veya Ziraat'ten Alınıyor!

Muhtaçlık aylığı ödemeleri tercihinize bağlı olarak PTT veya Ziraat Bankası hesabınıza ödenmektedir. PTT'den ödeme alacaksanız da TC kimliğinizi yanınızda götürmeniz tavsiye ediliyor.