Koronavirüs salgını Türkiye'de birçok vatandaşı olumsuz etkiledi. Ekonomik anlamda hem vatandaşların hem de şirketlerin sıkıntıları devam ederken devlet tarafından birtakım desteklerle bu kriz aşılmaya çalışılıyor. Kurban Bayramı öncesinde de vatandaşlar hem darboğazdan kurtulmak hem de bayramı rahat geçirmek için sunulan faizsiz kredi imkânlarını araştırıyor. Bayram öncesinde geri ödemesi 2024 yılında başlayacak 75 bin TL'ye kadar faizsiz nakit destek imkanı sağlanıyor.

Bayram öncesi ilaç gibi gelecek faizsiz kredi fırsatı! 75.000 TL nakit bankamatik kartınıza yatsın 2024’te ödeyin! Koronavirüs salgını sırasında salgından olumsuz etkilenen mikro ve küçük işletmeler için yeni bir faizsiz kredi imkanı başladı. Faizsiz destek ödemeleri devlet tarafından sağlanırken 30 bin TL ve 75 bin TL arasında değişiyor. İmalat sektöründe bulunan firmalar başvuru yaparak Kurban Bayramı öncesinde bu Kredi imkanından faydalanabilir. Faizsiz kredi detayları ve ödeme koşulları haberimizde...

bayram-oncesi-ilac-gibi-gelecek-faizsiz-kredi-firsati-75000-tl-nakit-bankamatik-kartiniza-yatsin

En çok ciro kaybı yaşayan şirketler başvuru yapabiliyor

2019'a göre 2020 yılında en çok etkilenen işletmeler ve ciro kaybı yapanlar faizsiz kredi programının ilk aşamasında başvuru imkanı bulmuştu. Başvuruya yeniden açılan faizsiz kredi de şimdi ciro kaybı şartı kaldırıldı ve ciro artışı olmayanların da bu imkândan yararlanması sağlandı. Yani 2020 yılında 2019 yılına göre net satış hasılatı karşılaştırıldığında ciro artışı olmayan işletmeler 30 bin TL ile 75000 TL arasındaki faizsiz kredi imkanından yararlanabilecek.

bayram-oncesi-ilac-gibi-gelecek-faizsiz-kredi-firsati-75000-tl-nakit-bankamatik-kartiniza-yatsin-2

KOSGEB üzerinden başvurular yapılıyor

KOSGEB tarafından sağlanan faizsiz kredi desteğinde ilk programdan farklı olarak işe devam kredisinden 250 bin liraya kadar kullanmış olan işletmeler ile daha önce KOSGEB kredisi almış olan işletmelerde yararlanabiliyor. Aynı zamanda kamuya borcunu yapılandıran işletmeler yine KOSGEB faizsiz kredi başvurusu yapabiliyor. Fakat bu işletmelere kredi ödeme aşamasında borcun yapılandırıldığı tespit edildikten sonra ödeme yapılıyor.

bayram-oncesi-ilac-gibi-gelecek-faizsiz-kredi-firsati-75000-tl-nakit-bankamatik-kartiniza-yatsin-3

Geri ödeme 4 ayda bir 6 taksit

KOSGEB tarafından sağlanan destek paketinde Herhangi bir banka bulunmuyor. Birbirini takip eden 3 ay içerisinde firmaların başvuru yaptığı para KOSGEB tarafından ödeniyor. Yeni paket kapsamında mikro işletmeler 30 bin lira destek alırken küçük işletmeler ise 75 bin lira destek için başvuru yapabiliyor. Kredilerin geri ödemesi 2024 yılında başlarken dörder ay arayla 6 taksit şeklinde ödenecek. KOSGEB tarafından sağlanan bu kredinin ödemesi 2026 yılında tamamlanacak.