Bayram Sonrası Emeklilere 3000 - 4000 TL Arası Ödeme Müjdesi! Emeklilere Büyük Sürpriz

Bayram sonrası Emeklilere büyük müjde. Emeklilere 3000 TL ile 4000 TL arasında ödeme müjdesi. Milyonlarca Emekliye güzel haber geldi! Emekliler 3000 TL ile 4000 TL arasında ödeme alacak.

Ekonomi 14.05.2021 - 15:11 14.05.2021 - 15:13 Berkay Keskin

Ramazan Bayramı sonrası emekliler için büyük ödeme müjdesi duyuruldu! Memur ve memur emeklileri için zam beklentileri %5,45 olarak açıklanırken bu beklenti duruma göre %7,60'ın üzerine çıkacak. Milyonlarca SSK ve Bağ-kur emeklisi de zamdan nasibini alacak. Emekli vatandaşlar, Koronavirüs pandemisi nedeniyle zor günler geçirirken promosyon, bayram ikramiyesi ve maaş - ek ödeme zamlarıyla desteklenmeye devam ediyor. Son müjde büyük heyecan yarattı! Emeklilere 3 bin TL ila 4 bin TL arasında ek ödeme müjdesi! Bayram sonrası hesaplara yatacak. Detaylar haberimizde sizlerle...

2021 Temmuz ayında memur ve memur emeklilerine %3 ilave zam ile enflasyon farkı oranında ilave ödeme yapılacak. Yılbaşında ilk büyük zamlarını alan memur ve memur emeklileri, Temmuz ayında yılın ikinci büyük zammını maaşlarında görebilecekler. Temmuz ayına kısa bir süre kala tahminler konuşulmaya başlandı. Bu yıl zam müjdesi olarak %5,45 oranı öne çıkarken beklentilere göre bu oran %7,66'yı görecek. Memur ve memur emeklilerine, aile yardımı dahil olmaksızın 4210 TL en düşük maaş müjdesinin gelmesi bekleniyor. Memur ve emekliler Temmuz ayında çifte zam müjdesi yaşayacaklar. 

Memur ve memur emeklileri için, Hakem Kurulu kararlarında belirtildiği üzere 3+3 zam oranının yanı sıra enflasyon farkı da ilave edilecek. Böylece memur ve memur emeklileri de, SSK ve Bağ-Kur emeklileri ile hemen hemen aynı oranda zam almış olacaklar.

Emekliye Bayram Sonrası Zam Müjdesi

Memur ve memur emeklileri için, ilk 6 aylık enflasyonun, %3'ü aşan kısmı fark ödemesi olarak yanıstıılacak. Bu yıl ilk 4 ay için enflasyon %5,45 olarak açıklanmıştı. Şimdi memur ve memur emeklisi için şimdiden %2,45 oranında fark oluşmuş durumda. Mayıs ve Haziran aylarına ilişkin verilerle birlikte emekliye yapılacak fark ödemesinde daha da artış yaşanabilir. Emeklilere verilecek zam oranı 3 Temmuz 2021 tarihinde Tüik tarafından açıklanacak verilerle kesin olarak duyurulacak. 

Merkez Bankası beklenti anketinde yer verilen tahmin gerçekleşirse Temmuz ayı enflasyon oranı %4,66 olacak. Bu ihtimalde, emeklilere yapılacak toplam zam oranı %7,66 olacak. Söz konusu tahmin gerçekleşirse, memur emeklisi aylığı 3020 TL'den 3185 TL'ye yükselecek. En düşük emekli maaşı 3225 TL olacak. Aile yardımı dahil edilmeksizin en düşük 3993 TL maaş alan memur da yeni zamla birlikte 4210 TL maaş almış olacak.

Ek olarak memurlara ödenen aile yardımları da zamla birlikte artış gösterecek. %7,66 oranında zam yaşanması durumunda aile yardımı tutarı 406 TL'Ye, çocuk yardımı 0-6 yaş için 90 TL'Ye ve 6 yaş ve üzeri için 45 TL'ye yükselecek.

SSK ve Bağ-Kur Emeklileri de Yararlanacak

Memur ve memur emeklileri gibi SSK ve Bağ-Kur emeklileri de 2021 Temmuz ayında enflasyon farkı oranında zam alacaklar. SSK ve Bağkur emeklilerine, memur ve memur emeklilerinden farklı olarak fark ödemesi yerine enflasyon oranının tamamı zam olarak yansıtılacak. En düşük SSK ve Bağkur emekli aylıklarında da bu oranda artış yaşanacak. Milyonlarca emeklinin tamamı Temmuz ayında zamdan yararlanabilecek. SSK ve Bağkur emeklileri için zam oranı 3 Temmuz 2021 tarihinde kesin olarak açıklanacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@