Bayram tatili kaç gün? Bayramda kaç gün tatil olacak?

Bayram tatili kaç gün? sorusunun yanıtı belli oldu. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan vatandaşlar için bayram tatili 9 gün olarak belirlendi.

Güncel 03.05.2021 - 15:35 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Bayram tatili kaç gün? Ramazan Bayramı'nda kaç gün tatil olacak? Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan vatandaşların son günlerde en fazla merak ettiği sorular bunlar oldu. Bayram tatili kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan vatandaşlar için 9 gün olarak belirlendi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan bütün vatandaşların 10 Mayıs Pazartesi günü ve 11 Mayıs 2021 Salı günü tam gün idari izinli olarak kabul edilecekleri belirtilirken, 12 Mayıs Çarşamba günü ise yarım gün idari izinli olarak kabul edilecekleri ifade edildi. Konuya ilişkin genelge Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığına bağlı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünden geldi. 

İdari izinli olacaklar!

Bayram tatili kaç gün? sorusuna yanıt veren genelgede, koronavirüsün bulaş hızının en aza düşürülmesi için çalıştırılma şekli fark etmeksizin kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan vatandaşlara yönelik dönüşümlü veya uzaktan çalışma gibi sistemlerin uygulanabileceği ifade edildi.

Genelgede, acil çağrı, güvenlik ve sağlık gibi önemli alanlar dışında, hizmetlerin sürdürülebilmesi için asgari personelin görev yürütmesi şartıyla kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan herkesin 10 Mayıs Pazartesi ve 11 Mayıs Salı günü "tam gün" idari izinli olarak kabul edilecekleri kaydedilirken, 12 Mayıs Çarşamba günü de "yarım gün" idari izinli olarak kabul edilecekleri belirtildi. Yani kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar için Ramazan Bayramı tatili 9 gün oldu. Böylelikle merak edilen Bayram tatili kaç gün? sorusunun yanıtı da ortaya çıktı. 

Ramazan Bayramı ne zaman?

Ramazan Bayramı'nın arifesi 12 Mayıs Çarşamba. Ramazan Bayramı'nın birinci günü 13 Mayıs Perşembe. Ramazan Bayramı'nın ikinci günü 14 Mayıs Cuma. Ramazan Bayramı'nın son günü ise 15 Mayıs Cumartesi. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@