Bayrama Kadar En Yakın Kamu Bankasına Giderek, Hemen 500 TL Hesabınıza Aktarabilirsiniz, Ödemeler Hesaplara Yatıyor

Bayrama Kadar En Yakın Kamu Bankasına Giderek, Hemen 500 TL Hesabınıza Aktarabilirsiniz, Ödemeler Hesaplara Yatıyor. Bayrama kadar hangi ödemeleri alabilirsiniz. İşte detaylar...

Ekonomi 28.06.2021 - 18:15 28.06.2021 - 18:15 Vural Pars

Ülkemizdeki kamu bankaların çeşitli kampanyalar yaparak bu kampanyaların duyurularını daha kendi resmi internet siteleri üzerinden yapmaktadır. Devlet bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden yeni bir kampanyanın duyurusu, tekrardan yapıldı. Yapılan bu duyuruda, 2021 yılında emekli maaşı alan kişilerin maaşlarını kamu bankalarından bir tanesine taşıyarak en az 500 TL'ye kadar promosyon ödemesi yapılacaktır. Kişilerin maaşlarına göre verilecek olan bu promosyon ödemelerinin SGK tarafından ödendiği için her hangi bir sıkıntısı yoktur. Kamu bankaları olan Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank maaş taşıması yaparak ve bu maaşınızı 3 yıl bu bankadan almaya taahüt ederek sizlere en az 500 TL en fazla da 750 TL para verilecektir. 

Emekli olan kişilere verilecek olan emekli promosyonları SGK tarafından yatırılmaktadır. Sgk, kişilerin maaşlarına göre, bu paraları ödeyecek ve emekli maaşlarını alan kişilere 3 senede bir bu ödeme yapılacaktır. 1500 TL emekli maaşı alan kişi 500 TL promosyon alabiliyor. 1500 TL ve 2500 TL arasında maaş alan kişilere ise 625 TL emekli promosyon alabilmektedirler. 2500 TL ve üzerinde emekli maaşı alan kişiler ise bankalardan 750 TL'ye kadar emekli promosyonu alabilmektedir. Bayrama kadar eğer bu başvuruları yaparsanız veya bu promosyonlara almadıysanız, hemen hesabınıza bankanız ile iletişime geçerek promosyon isteyebilirsiniz. 

Başvuru Yapmaya Gerek Yok!

Kamu bankaları üzerinden alınacak emekli promosyonları için herhangi bir başvuru yapmanıza da gerek yok. Banka zaten sizin 3 yıllık sözleşme yapma imzanız sonrasında bu parayı hesabınıza yatıracaktır. 3, yıl içinde eğer banka değişikliği yapmazsanız, aldığınız emekli promosyonunu geri ödemeyeceksiniz. 3 yıl sonra tekrardan bankanın yapmış olduğu yeni limitlere göre, emekli promosyonlarından alabileceksiniz. Emekli maaşı promosyonu almak için 3 yıl bu bankadan maaşınızı almanız gerekiyor. Emekli promosyonunun Ziraat Bankası Halkbank ve Vakıfbank üzerinden alan kişiler bankadan daha başka emekli kampanyalarından da faydalanabileceklerdir.

bayrama-kadar-kredi

Detayları öğrenmek istiyorsanız, en yakın banka şubelerine giderek işlem yapabilirsiniz. Emekli maaşınızı hangi bankadan alıyorsanız, o banka üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Bankalar bu işlemler için ayrıca mobil uygulama üzerinden de hizmet vermektedir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@