Ramazan Bayramı’na kısa bir süre kala bayram boyunca havanın nasıl olacağını merak eden vatandaşlar araştırmalara başladı. Bu yıl sıcaklıklar bir düşüp bir yükselirken sıcak havalar tam anlamıyla yurdu etkisi altına alamadı. Havaların bir serin bir sıcak devam ettiği günlerde bayramda hava durumunun ne şekilde olacağı merak edilmeye başlandı.

Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir

Ramazan Bayramı’na kısa bir süre kala bayram boyunca havanın nasıl olacağını merak eden vatandaşlar araştırmalara başladı. Bu yıl sıcaklıklar bir düşüp bir yükselirken sıcak havalar tam anlamıyla yurdu etkisi altına alamadı. Havaların bir serin bir sıcak devam ettiği günlerde bayramda hava durumunun ne şekilde olacağı merak edilmeye başlandı. Bayram için geri sayım sürerken en merak edilen konuların başında bayram boyunca havanın nasıl olacağı geliyor. Peki, Ramazan Bayramı’nda hava nasıl olacak? Bayramda hava sıcak mı, soğuk mu olacak? 2-3-4 Mayıs hava durumu nasıl? İşte tüm detaylar…

Bayramda Hava Nasıl Olacak?

Şubat ve Mart aylarında etkili olan yoğun kar yağışı ve soğukların ardından Nisan ayının gelmesiyle sıcaklıklar yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı. Nisan ayı yine tam anlamıyla güneşi gösteren bir ay olmasa da ara ara etkili olan sağanak yaşlarla birlikte güneş zaman zaman yüzünü gösterdi. Hava sıcaklıklarının artmaya başladığı günlerde en merak edilen konulardan biri ise Ramazan Bayramı’nda havanın nasıl olacağı. Bayrama sayılı günler kalırken vatandaşlar ‘Bayramda hava nasıl olacak?’ sorusuna yanıt aramaya başladı. Uzmanlar, Ramazan Bayramı boyunca yurt genelinde güneşli bir havanın hakim olacağını belirtiyor.

bayramda-hava-nasil-olacak-1

Nisan ayının yurt genelinde sıcak geçeceğini belirten uzmanlar, Ege, Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ise kuraklığın hakim olacağını aktarıyor. Marmara ve Doğu Karadeniz bölgesinde ise zaman zaman yağışların etkili olacağı belirtiliyor. En merak edilen tarihlerden biri olan Ramazan Bayramı’nın idrak edileceği 2-3 ve 4 Mayıs tarihlerinde ise havanın yurt genelinde güneşli olacağı tahmin ediliyor.