Ramazan Bayramı’na sadece sayılı günler kalırken pek çok konu ana gündem maddesi olmaya devam ediyor. 

Ramazan Bayramı’na sadece sayılı günler kalırken pek çok konu ana gündem maddesi olmaya devam ediyor.  Ramazan Bayramı tatili kadar gündemde olan bir başka konu ise köprü ve otoyol ücretleri. Peki, Ramazan Bayramı’nda köprüler ücretsiz mi? Bayramda köprü ve otoyollar bedava mı olacak? 2-3-4 Mayıs köprü geçişleri ücretsiz mi? İşte tüm merak edilenler…

Bayramda Köprüler Ücretsiz Mi?

Ramazan Bayramı yaklaşırken köprü ve otoyolların ücretsiz olup olmayacağı konusu merakla araştırılmaya başlandı. Bayram tatiline çıkacak ve bayramda şehir değiştirecek olan vatandaşlar ‘Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi?’ sorusuna yanıt aramaya başladı. Ramazan Bayramı’nda köprü ve otoyol geçişlerinin ücretsiz olup olmayacağına dair henüz herhangi bir açıklama gelmedi. Köprü ve otoyol geçişlerinin bayramda ücretsiz olup olmayacağına dair herhangi bir resmi açıklama gelmesi halinde detaylar haberimizde yer alacak.

Arife Günü Köprü ve Otoyollar Bedava Mı?

Bu yıl Ramazan Bayramı 2-3-4 Mayıs tarihlerinde idrak edilecek. Ramazan Bayramı arifesi ise 1 Mayıs 2022 Pazar günü olacak. Arife günü köprü ve otoyol geçişlerinin bedava olup olmayacağı ile ilgili henüz herhangi bir resmi açıklama gelmedi. Yapılan resmi açıklamaların ardından Arife gününde köprü ve otoyol geçişlerinin bedava olup olmayacağına dair detaylar haberimizde yer alacak.

Gözden kaçırmayın

Kızılay Fena Karıştı! AKP'nin İç Hesaplaşmaları Başlıyor!.. Naci Yorulmaz Kimdir? Neleri İtiraf Etti? Kızılay Fena Karıştı! AKP'nin İç Hesaplaşmaları Başlıyor!.. Naci Yorulmaz Kimdir? Neleri İtiraf Etti?

Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri 2022?

-    15 Temmuz Şehitler Köprüsü: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde tek yönlü otomobil geçiş ücreti 2022 yılından itibaren 8.25 TL, gidiş-geliş toplam 16.5 TL olarak açıklanmıştır.

-    Yavuz Sultan Selim Köprüsü: 2022 yılında Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde otomobiller için tek yönlü geçiş ücreti 19 TL olarak açıklanmıştır. Öte yandan köprüye bağlanan yolların da özel otoyol olduğunu ve Kuzey Marmara Otoyolu girişinde de ücret alındığını not olarak eklemek gerekmektedir.

-    Avrasya Tüneli Geçiş Ücreti: İstanbul Avrasya Tüneli’nde otomobil geçiş ücreti 2022 yılı boyunca her gün 05.00-23.59 saat aralığında tek yönde 53 TL olarak belirlenmiştir. 00.00-05.00 saatleri arasında ise geçiş ücreti yüzde 50 indirimli olacak şekilde tek yönde 26.50 TL olarak belirlenmiştir. 

bayramda-kopruler-ucretsiz-mi-2-3-4-mayis-kopru-ve-otoyollar-bedava-mi-3-    Osmangazi Köprüsü: 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti 184.5 TL olarak belirlenmiştir. Köprü geçişinde ticari araç ve minibüsler 295 TL, otobüsler 350 TL, kamyonlar 464.5 TL, tırlar 585 TL ve motosikletler 129 TL ödeyecektir.