Bayramdan Sonra Bitecek! Bankalardan 3 Yıl Geri Ödemesiz ve Faizsiz İhtiyaç Kredisi Son Başvuru Günleri

Koronavirüs salgını nedeniyle ilan edilen tam kapanma ve Ramazan Bayramı birlikte yaşanıyor. Bu süreçte ekonomik açıdan zorluk yaşayan vatandaşlara destek bankalardan geldi. Birçok banka tarafından...

Ekonomi 14.05.2021 - 14:19 14.05.2021 - 14:21 Berkay Keskin

Koronavirüs salgını nedeniyle ilan edilen tam kapanma ve Ramazan Bayramı birlikte yaşanıyor. Bu süreçte ekonomik açıdan zorluk yaşayan vatandaşlara destek bankalardan geldi. Birçok banka tarafından ilan edilen yeni kredi paketi ile 3 yıl geri ödemesiz, teminatsız ve faizsiz kredi imkanı sunuluyor. Bayram sonrası başvuru yapılamayacak! 3 yıl geri ödemesiz, teminatsız ve faizsiz destek kredilerine başvurmak için son günler! Bankaların Bayram özel destek kredilerinin tüm detayları haberimizde sizlerle...

Koronavirüs salgını nedeniyle Devlet tarafından ilan edilen Tam Kapanma ve yaşanan Ramazan Bayramı nedeniyle ekonomik açıdan zorluklar yaşayan toplumun pek çok kesimine destekler artarak devam ediyor. İhtiyaç sahibi ailelere 1100'er TL nakit para yardımı yanında, bu dönemde kepenk kapatmak zorunda olan işyeri ve işletmeler için de birtakım destekler hayata geçirilmiş durumda. Bu süreçte işletmeler için faizsiz, 3 yıl geri ödemesiz ve teminatsız kredi fırsatı pek çok banka tarafından sunuluyor. İmalatçı mikro ve küçük işletmeler ile 2017 yılından itibaren faaliyete başlayan imalat, bilimsel Ar-Ge ve programlama sektörleri için yenilikçi genç mikro ve küçük işletmeler kredi fırsatından yararlanabilecek. 

Tam Kapanmada İşletmelere Kredi Desteği! Son Tarih 21 Mayıs 2021

Tüm Türkiye genelinde yüz binlerce işletme tam kapanmadan etkilenerek kepenk kapattı. Bu süreçte esnaf kara kara düşünmeye başlamışken Destek müjdesi geldi. İşletmelerin koronavirüs salgınının yıkıcı ekonomik etkilerinden korunabilmesi adına KOSGEB destekli, 3 yıl geri ödemesiz, faizsiz kredi müjdesi duyuruldu. Tam kapanma döneminde işletmelere sunulan bu kredi desteği için kredi başvuruları 21 Mayıs 2021 tarihine de alınacak. 

KOSGEB destekli olarak bankalarca hayata geçirilen 3 yıl geri ödemesiz, teminatsız ve faizsiz destek kredisinin tüm detayları KOSGEB'in resmi internet sayfasında yayınlandı. İşletme sahipleri, KOSGEB resmi internet adresinden söz konusu desteğin niteliğine ve detaylarına ulaşabilecekler.

Kimler Destekten Faydalanabilecek?

Faizsiz, kredi teminatsız ve 3 yıl geri ödemesiz dönem içeren kredi desteğinden hangi ölçekteki işletmeler faydalanabilecek? Sorusu sıklıkla soruluyor. KOSGEB tarafından yapılan açıklamaya göre mikro ve küçük ölçekteki işletmeler söz konusu kredi desteğinden faydalanabilecekler. Kredi başvurusu yapabilecek işletmeler:

- Mikro işletme: On kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri üç milyon Türk Lirasını aşmayan işletmeler. 
- Küçük işletme: Elli kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri on milyon Türk Lirasını aşmayan işletmeler.

Başvuru Nasıl Yapılır?    

Başvurular KOSGEB online sistemi üzerinden gerçekleştirilecek olup ayrıca ek bir evrak teslimi aranmayacaktır. Makro işletmelere 30 bin TL, küçük işletmelere ise 75 bin TL maksimum (azami) destek ödemesi yapılacaktır.

Yapılan başvuruların son kontrol süreci 7-10 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak olup 11-16 Haziran 2021 tarihlerinde desteklenecek işletmeler belirlenecek ve 17 Haziran 2021 tarihinde de sonuçlar taraflara bildirilecektir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@