Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, oy hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, NTV’de seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye 14 Mayıs 2023 tarihinde 13. Cumhurbaşkanını ve 28. Dönem Milletvekilleri’ni belirlemek için sandık başına gidecek. Seçimler için geri sayım başlarken BBP Genel Başkanı Destici, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan seçimlerde oy hedefleri için açıklamalar yaptı

“Biz parti olarak HÜDA PAR’ın vaatlerini doğru bulmuyoruz”

BBP Lideri Destici, partilerinde aday adaylık başvurularının hızlı bir şekilde devam ettiğini ve bu Pazar itibarı ile de il il seçim çevresi listelerini hazırlayacaklarını ifade etti. BBP lideri Mustafa Destici, Büyük Birlik Partisi’nin 81 ilde seçime girmek için bütün hazırlıklarını sürdürdüklerini vurgularken gerçekçi olmaları gerekirse de 14 Mayıs’taki seçimde oy hedeflerinin yüzde 4 ila yüzde 5 civarlarında olduğunu işaret etti.

Büyük Birlik Partisi olarak HÜDA PAR’ın vaatlerini doğru bulmadıklarının altını çizen BBP Lideri Destici, HDP’nin cumhurbaşkanı adayı çıkarmaması hakkında da fikirlerini beyan etti. HDP’nin cumhurbaşkanı adayı çıkarmaması için CHP Lideri ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nın an itibari ile dediklerini HDP’nin onayladığı yönünde değerlendiren BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP için uygun bir cumhurbaşkan adayı olarak göründüğünü ifade etti.