Dolar kurunun dün 7. 25 TL seviyelerini görmesinin ardından Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK) harekete geçti! BDDK tarafından hazırlanan "Finansal piyasalarda manipülasyon ve yanıltıcı işlemler" yönetmeliği Bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak

Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket.. Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket..

Dolar kurunun dün 7.25 TL seviyelerini görmesinin ardından Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK) harekete geçti! BDDK tarafından hazırlanan "Finansal piyasalarda manipülasyon ve yanıltıcı işlemler" yönetmeliği Bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Peki Dolar kuru neden yükseliyor? BDDK tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikte neler var? Detaylar haberimizde sizlerle...BDDK'dan flaş hamle! Hafta başından bu yana Dolar kurunda yaşanan büyük gerilim BDDK'yı harekete geçirdi. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK) "Finansal piyasalarda manipülasyon ve yanıltıcı işlemler" yönetmeliğini devreye soktu. Bugün itibariyle Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik ne ifade ediyor? Ekonomistler BDDK tarafından hazırlanan ve bugün itibariyle yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelikle ilgili ne diyor? Tüm bu soruların yanıtı haberimizde.BDDK, Dolar kurunun bir anda 7,25 TL seviyelerine dayanmasının ardından manipülatörlere adeta savaş açtı! BDDK tarafından yayınlanan yönetmelikte TL/Dolar manipülasyonlarına yönelik ne tür işlemlerin yanıltıcı ve manipülasyon içerdiğinin belirlenmesine dair işlemlere yer verildi. Yönetmeliğe göre, bir finansal aracın arzına, talebine veya fiyatına ilişkin yanlış veya yanıltıcı izlenim uyandırabilecek işlemlere dahil olmak, aracılık etmek manipülasyon ve yanıltıcı işlem sayılacak. Döviz kuru ve faiz dahil bir finansal aracın fiyatının anormal veya yapay düzeyde tutulmasını sağlayabilecek işlemlere dahil olmak da bu kapsamda sayılacak. EKONOMİSTLER YÖNETMELİĞE TEPKİ GÖSTERDİDolar kurunun TL'yi baskıladığı bu dönemde BDDK tarafından yayınlanan bu yönetmelik bir kesim ekonomistin tepkisini çekti. Öte yandan bazı ekonomistler ise, Koronavirüs salgınının da yaşandığı böylesine zorlu bir süreçte TL'ye yapılan saldırının ve dolar kurunda yaşanan manipülatif artışın etkileri çerçevesinde BDDK yönetmeliğini destekledi. 8 MAYIS DOLAR KURU NE KADAR? 1 DOLAR KAÇ TL?8 Mayıs Cuma saat 14:14 itibariyle Dolar kuru 7.0998 TL Seviyesinden işlem görüyor. Dolar Kuru, dün 7,25 TL'leri görmüş ardından hızlı bir satış furyasıyla 7.10 TL seviyelerine kadar düşmüştü. İlerleyen günlerde Dolar kurunda daha da büyük düşüşlerin yaşanması beklentisi birçok ekonomist tarafından dillendiriliyor.