Askerlik hizmetini bedelli olarak yapan vatandaşlar önceki yılın ikinci yarısında 37. 070 TL bedelli askerlik ücreti ödemişti.

Gözden kaçırmayın

Maymun Çiçeği Virüsü Tehlikeli Olmaya Başladı! ABD Başkanı Biden da "Herkes endişelenmeli" Dedi... Maymun Çiçeği Virüsü Tehlikeli Olmaya Başladı! ABD Başkanı Biden da "Herkes endişelenmeli" Dedi...
Askerlik hizmetini bedelli olarak yapan vatandaşlar önceki yılın ikinci yarısında 37.070 TL bedelli askerlik ücreti ödemişti. Belirli bir ücret karşılığında 6 aylık askerlik hizmetini bir ayda tamamlayan vatandaşların 2021 yılı için ne kadar ücret ödeyecekleri netleşti. Bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu? sorusunun cevabı belli oldu.

2021'in ilk yarısı için bedel belirlendi!


Bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu? sorusunun cevabı netleşti ve 2021 yılının ilk yarısı için ödenecek bedelin 39 bin 788 liraya çıkartıldığı kaydedildi. Bedelli askerlik ücretleri 2020 yılının ilk dönemi için 35 bin 54 TL olarak, ikinci dönemi için ise 37.070 TL olarak uygulanmıştı. Bedelli askerlik hizmetine gelen zamla birlikte son bir yılda bedelli askerlik ücreti yüzde 13.50 artmış oldu.


Dövizle bedelli askerlik konusu!


Habertürk yazarı Ahmet Kıvanç, dövizle bedelli askerlik yapacak vatandaşların ödeyeceği ücretle ilgili de bilgiler verdi. Kıvanç'a göre, Türkiye'de bedelli askerlik yapmak isteyen ancak yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarına uygulanacak bedelli askerlik ücretinde de değişikliğe gidilecek. Yapılan yeni yasa düzenlemesine göre dövizle bedelli askerlik için yeni bir kural getirilecek. Buna göre yurt dışında yaşayan vatandaşların bedelli askerlik için ödeyeceği ücretler, başvuru yaptıkları tarihteki döviz kuru baz alınarak belirlenecek.