Yüz binlerce kişinin beklediği bedelli askerlik imkanı sunan düzenleme belli oldu.

Meclis'e sunulacak ve yaklaşık 550 bin kişinin yararlanması beklenen bedelli askerlik affının detayları belli oldu.

Düzenlemede sona gelen bedelli askerlik affının TBMM'ye sunulması bekleniyor ve Meclis tatile girmeden yasalaşması öngörülüyor.

Yaklaşık 550 bin kişiyi kapsayan düzenleme ile bedelli askerlik affından yararlanan kişiler, kaçak olduğu toplam yıla göre değişen oranlarda bir rakam ödeyecek, yani 2 yıl kaçak olan ile 5 yıl kaçak olan aynı ücreti vermeyecek.

Bedelli askerlik yapmak isteyenler 2022 yılına göre hesaplandığında 56 bin lira ödüyor ancak daha önceki uygulamalardan yararlananlara adaletsizlik olmaması için, af kapsamında başvuranlar daha yüksek bir para yatırmak zorunda kalacağı biliniyor.

Tarih belli oldu! Bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak 2022? Şubat celp tarihi açıklandı mı? İşte açıklama...

İtalya Kurudu! OHAL İlan Edilen Ülkede Su Kullanımına Kısıtlama Yapıldı! İtalya Kurudu! OHAL İlan Edilen Ülkede Su Kullanımına Kısıtlama Yapıldı!

Bugünün rakamları ile ilave ödemenin ise 9-10 bin lira civarında olacağı belirtilenler arasında ve ayrıca düzenlemeyle, bedelli askerlik affından yararlanan kişiler, kaçak olduğu toplam yıla göre değişen oranlarda bir rakam ödeyecekler.

DÖVİZLİ ASKERLİK AFFI DA GELİYOR
Dövizli askerlik hakkı bulunan yurt dışındaki Türk vatandaşlarından daha önce başvurup ücretini yatırmayan, işlemi yarım kalanlara da ayrıca af getiriliyor.