Behzat Ç'nin Blu TV'deki dördüncü sezonunu açıklandı.

Behzat Ç. dizisi ilk olarak 2010 yılında ekrana geldi. İlk başlarda dikkat çekmese de kısa sürede özellikle Ankaralıların en sevdiği dizilerden birisi haline geldi. Ünü daha da yayılınca gençler arasında en çok izlenen dizilerden birisi oldu. Hatta pek çok bölümü daha dijital platformlar yokken zaten internetten izleniyordu. Star'da yayınlanan dizinin küfürsüz ve kesintisiz halini izlemek için dizinin hayranları internetten izlemeyi tercih ediyordu. 2012 yılında dizi ekranlara veda ederken, hayranlarının boynu bükük kaldı. Başka bir kanalda yeniden yayınlanma ihtimalini merak ediyorlardı.

2019'da Tek Sezon

Behzat Ç. Tüm Bölüm & Sezonları Full HD İzle | puhutv
Hayranları uzun süre bekledikten sonra dizinin tek bir sezon halinde BLU TV'de yayınlanacağı haberi gelmişti. Dizinin uyarlandığı kitabın yazarı Emrah Serbes'in trafik kazası sonucunda ölüme neden olması ve cezaevine gitmesi de yeni sezonun hikâyesini kimin yazacağı sorularını akla getirmişti. Eski bölümlerin hikâyesi Emrah Serbes'e senaryo ise Ercan Mehmet Erdem'e aitti. 2019'daki sezon ise yine Ercan Mehmet Erdem tarafından yazıldı.

Aslında tek sezon olarak da konuşulmamıştı ama bir sezon yayınlandıktan sonra dizi yeniden ekranlara veda etti. Dizinin veda etmesinde neyin etkili olduğu tartışmalı kaldı. Çünkü İnanç Konukçu ve başroldeki Erdal Beşikçioğlu arasında da çeşitli tartışmalar yaşandı. Ancak daha sonra hepsi tatlıya bağlanmış gibi göründü. Hikâyenin ise halen cezaevindeki Emrah Serbes'e ait olduğu biliniyor.

Kimler Kadrodan Ayrıldı?

Behzat Ç yeni sezon fragmanı yayınlandı! Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi ne zaman, hangi
Behzat Ç'nin Blu TV'deki dördüncü sezonunda seyircilerin çok sevdiği bir isim olan Harun rolündeki Fatih Artman kadroda yer almadı. Dizinin hayranlarını en çok üzen konulardan birisi de bu oldu. Ayrıca Harun'un sevgilisi rolündeki Eda'yı oynayan Seda bakan ve Eda'nın eski sevgilisi Cevdet rolündeki Berke Üzrek de kadroda yoktu. Ancak Erdal Beşikçioğlu, İnanç Konukçu ve Ercüment Çözer rolündeki Nejat İşler bu sezon da vardı. Gelelim şimdi Erdal Beşikçioğlu tarafından dile getirilen yeniden yayınlanma haberine. Açıklamaya göre yayın tarihi belli olmasa da Behzet Ç'nin Çekiç ve Güç alt başlıklı beşinci sezonu yine BLU TV ekranlarından izleyiciyle buluşacak. Şimdi hayranları heyecanla yayın tarihi bekliyor.

Behzat Ç.'nin Eda'sı Şaşırttı! Seda Bakan Yaptığı Direk Dansı İle Olay Oldu! Behzat Ç.'nin Eda'sı Şaşırttı! Seda Bakan Yaptığı Direk Dansı İle Olay Oldu!

Ercüment Çözer de Ayrıldı

Behzat Ç. hayranlarını üzen haberi kendi duyurdu! Nejat İşler Ercüment Çözer'e veda etti
Ancak yeni sezonda dizide yer almayacağını söyleyen bir diğer isim de Nejat İşler oldu. Seyirciler büyük ihtimalle yine Harun rolünde Fatih Artman'ı görüp göremeyeceklerini merak ediyor. Ancak Fatih Artman'ın kendisinden henüz bu konuda bir açıklama gelmedi. Aynı şekilde henüz İnanç Konukçu da bir açıklama yapmadı.

Behzat Ç hayranları Harun ve Hayalet'in yeniden dizide olup olmayacağını çok merak ediyor. Bunlarla birlikte dizinin kadrosunun ayrılmaz parçalarından bir diğeri Akbaba rolündeki Berkan Şal'ın da yeni sezonda olup olmayacağı henüz belli değil. Ama Nejat İşler hayranları Ercüment Çözer'i yeni sezonda göremeyecekleri için çok üzüldü. Şimdi gözler yeniden yayın tarihi açıklaması için Erdal Beşikçioğlu'na çevrildi.

Çekim Yeri ve Kıyafetler

Erdal Beşikçioğlu açıkladı: Behzat Ç. geri dönüyor
Behzat Ç hayranları dizinin büyük bölümünün Ankara ve Ankara'daki mekânlarda çekildiğini biliyor. Dizide bir kaç bölümde İstanbul çekimleri de yapıldı. Ancak Behzat Ç bir Ankara dizisidir. En çok Ankara'da çekilmiştir ve yeni bölümleri de muhtemelen orada çekilecektir. Dizinin bir diğer ilginç tarafı da oyuncuların kıyafetleri ile ilgili. Dizideki başkarakterlerin hemen hepsi fazla kıyafet değiştirmiyor. Behzat Ç her zaman deri ceketi, Hayalet de her zaman küf yeşili gömleği ile görülüyordu. Harun ve Akbaba'nın da hiç bir zaman dikkat çekici bir kıyafeti görülmedi. Dizini  hayranları bu durumu da fazlasıyla benimsedi ve dizi bu haliyle çok beğenilmişti.