"En Hayırsever İş İnsanı" gibi ödüller sonrası yeniden suç örgütü lideri ilan edilen Sedat Peker son ifşa eyleminden zararlı çıktı...

AKP iktidarının gözde iş insanlarından olup, "başkanlık" sistemi için AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyen mitingler düzenleyerek "akan kanlarınızla duş alacağız" tehditleri ile akıllara kazınan Sedat Peker sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile evine yapılan baskın sonrası ters düştüğünü anlatarak "ifşa" videolarına ve söylemlerine başlamıştı.

En son hedefindeki ismi Yıldırım Demirören olarak açıklayan Peker, dün artarda Demirören ailesi ile ilgili "@delicavus_nth" hesabından paylaşımlarda bulundu.

Ancak öncelikle "ifşa" olarak sunduğu bilgilerin eski ve bilinen haberler olması dolayısı ile tepki gören Sedat Peker, sonrasında ise yazdığı bir güzelleme ile  sosyal medyada ciddi bir tepki aldı.

Öncelikle ifşa paylaşımlarından Yıldırım Demirören'in sevgilisi olduğunu isim vermeden iddia ettiği Buket Aydın olayının magazin sayfalarında tüm detayları ile yer almış olması, sonrasında ise Demirören cinayetleri ve mala konma bilgilerinin gazeteci Mehmet Baransu tarafından yıllar önce anlatılan olaylar olması hatırlatılarak eleştiri alan Sedat Peker, bununla da kamadı...

Resim 

Demirören ile ilgili yaptığı paylaşımlarda "Her sabah ve geceleyin YÜCE ALLAH’a dua ediyorum, çocuğuna elbise alamadığı için intihar eden, kızına istediği oyuncağı alamadığı için intahar eden annelerin ve babaların intikamına beni memur tayin edin YÜCE ALLAH’ım diyorum. Büyük üstat Mahsuni Şerif kararını..." gibi cümleler kurarak, intihar eden vatandaşları da ayrıca anan Sedat Peker şu satırları aynı seride yazdı;

"Nedim Şener, benle ilgili atıp tutuyorsun. 15 Temmuz gecesi görüntünü her zaman hatırladıkça sana ses etmiyorum. Sen de namuslu adamsın. Gerçi biraz psikolojin bozuk ancak olsun. Nasıl sayın Numan Kurtulmuş’a, sayın İbrahim Kalın’a laf söylemediğim gibi sana da laf söylemeyecem. Çünkü sizler namuslu insanlarsınız. Para için ruhunu satanlardan değilsiniz"

Bu şekilde iktidarda yer alan isimleri ve iktidar yanlısı olarak anılan Nedim Şener için bu sözleri söyleyen Sedat Peker'e eleştiri ve tepkiler ise adeta yağdı.

Soyal medyada önce çok önceden manşet olmuş ve bilinen olayları anlatması ile tepki gören Sedat Peker, ayrıca vatandaşın canına kıymaya başladığı ekonomik yıkımı anlatıp, iktidarı bunun sorumluluğundan ayrı tuttuğu şeklinde yorumlanarak ağır eleştiri aldı.

Sosyal medyada öne çıkan eleştirilerde "siz de aklımızla dalga geçmeye başladınız", "iktidar kendi içinde anlaşmalı düşma yaratmış", "Sedat Peker Ergenekon’un dışarıdaki kolu Nedim Şener ise içerideki koludur"

Fenomen Yayıncı Güzelliği ile Büyüledi Fenomen Yayıncı Güzelliği ile Büyüledi

Yaşanılan tepkiler sırasında ayrıca 1100 akademisyeni ölümle tehdit ederek “İmza attığınız bildiriyi önlerine alacak, gerçek tehlikeli olanlar sizlersiniz diyerek lüks yerlerdeki işyerlerinize gelecekler (Ancak rahat olun sizleri çocuklarınızın ve eşlerinizin yanında öldürmeyeceklerdir.). İntikamlarını dahi MÜSLÜMAN TÜRK’e yakışır bir şekilde alacak ancak sizlerin kanlarıyla duş yapmayıda unutmayacaklardır.” yazdığı günler hatırlatılıp, Sedat Peker'in anlaşmalı bir "düşman" olduğu yorumları sosyal medyada yer aldı.

İşte öne çıkan bazı paylaşımlar;