JPMorgan'ın bizzat üst yöneticisinden yatırımcılara ''ekonomik kasırgaya hazırlanın" uyarısı geldi...

ABD'nin büyük bankalarından ve Dünya'da yer alan en prestijli kuruluşlardan olan JPMorgan Chase Üst Yöneticisi (CEO) Jamie Dimon, sıkı para politikası ve Ukrayna'daki savaş dahil olmak üzere ekonominin benzeri görülmemiş bir dizi zorlukla karşı karşıya olduğunu belirterek, yatırımcıları ekonomik bir "kasırgaya" hazırlanmaları için uyardı.

Günün Eğlencesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanının Metro Seyahati Oldu! "Çek Panpa!" Günün Eğlencesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanının Metro Seyahati Oldu! "Çek Panpa!"

JP Morgan kimdir? Bitcoin fonu açıklaması ile dikkat çekti - Son Dakika Flaş Haberler

JPMorgan Chase Üst Yöneticisi Jamie Dimon, katıldığı bir konferansta, ekonomik görünüme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken ekonominin sıkı para politikası ve Ukrayna'daki savaş dahil olmak üzere benzeri görülmemiş bir dizi zorlukla karşı karşıya olduğunu anlatırken bu zorlukları bir "kasırgaya" benzetti.

"Şu anda hava biraz güneşli, işler iyi gidiyor. Herkes ABD Merkez Bankası'nın bununla başa çıkabileceğini düşünüyor. O kasırga tam yolun aşağısında karşımıza çıkıyor. Sadece küçük bir fırtına mı yoksa Sandy Kasırgası mı bilmiyoruz. Kendinizi hazırlasanız iyi olur" diyen Dimon JPMorgan Chase'in kendini buna hazırladığını da özellikle belirterek, bankanın bilançosu konusunda çok tutucu olacağını açıkladı.

Dünyayı büyük bir ekonomik kriz bekliyor | Rudaw.net

Dimon, Fed'in enflasyonist baskılar nedeniyle faiz oranlarını yükseltmesi gerektiğini aktarırken ABD bankacılık sisteminin ise bu zorluklara dayanabileceğini düşündüğünü söyledi.