Yıllar önce pandemi ve ekonomik çöküşün beraberinde getireceği sivil itaatsizlik ve toplu protestolar olacağı söylenmişti. Pandemi ve ekonomik çöküşü dünya yaşadı ve şimdi dünya üzerinde halklar sokağa inmeye başladı.

AB Ülkelerinden Yasak Onayı: 2035’te benzinli ve dizel arabalar yasaklanıyor! AB Ülkelerinden Yasak Onayı: 2035’te benzinli ve dizel arabalar yasaklanıyor!

Bilindiği üzere astrologlar, kahinler ve sonrasında uzmanlar dünyayı sırası ile pandemiye, ekonomik çöküşe ve halk hareketlerine karşı uyarmışlardı. Tüm dünya bu kehanet ve uyarıları gerçekten de sırası ile yaşadı.

Öncesinde 1 Aralık 2019 tarihinde Çin'in Hubei bölgesinin başkenti konumunda olan Wuhan kentinde ortaya koronavirüsün çıkması ile pandemi günlerini yaşayan dünya arkasından patlak veren ekonomik krizi yaşamaya başladı ve gelinen noktada kıtlıkların başlaması ile çöküşe doğru yol almakta.

Son bir yıldır Küba, Tunus, Hollanda, ABD, Sri Lanka, Fransa, Yemen, İngiletere, Çekya, derken yoğunlaşan kısıtlama gösterileri ekonomik protestolar ile bütünleşmiş durumdayken büyük patlama Avusturya’dan geldi.

1043692788_0 0 1801 1132_1920x0_80_0_0_9ef4900acc36185e619dcb604a9f0a1c

Avusturya’nın başkenti Viyana’da insanlar yeniden sokağa indi ancak bu defa yaklaşık 44 bin kişi koronavirüs kısıtlamalarını protesto etmek için sokakta cehennemi yaşattı.

Avusturya’da da koronavirüs kısıtlamalarına karşı düzenlenen protestolar devam ederken Başkent Viyana’da geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu haftada yaklaşık 44 bin kişi sokağa inerek, hükümetin koronavirüse karşı uyguladığı kısıtlamaları ve hükümetin aldığı zorunlu aşı kararını protesto etti.  

3259494_810x458

Açıklama sonrası yürüyüş sırasında aşırı sağcı gruplar, bazı gazeteci ve polisleri hedef alarak çeşitli cisimler attı. Yaklaşık 1400 polisin görev aldığı eylemde, yer yer polisle aşırı sağcılar arasında gerginlikler yaşandı.

Sadece Kasım ayında Sri Lanka, Yemen ve Fransa’da ekonomik koşulların ve pandemi kısıtlamalarının protesto haberleri gündeme arka arkaya gelmişti.

Son iki yıldır yaşanılanlara ve dünya sokaklarından gelen haberlere bakıldığında öngörülen ayaklanma ve sokaklarda son bulacak yıkım başlamış görülüyor.