Beklenen son dakika haberi geldi! 3600 ek gösterge nihayet onay aldı, 950 TL zam geliyor! Memur ve emekli bayram edecek!

Beklenen son dakika haberi geldi! 3600 ek gösterge nihayet onay aldı, 950 TL zam geliyor! Memur ve emekli bayram edecek! 3600 ek gösterge kabul edildi mi, ne zaman kabul edilecek?

Ekonomi 22.09.2021 - 17:27 22.09.2021 - 17:27 Volkan Arık

Memur ve memur emeklisi için büyük önem taşıyan 3600 ek gösterge zammı büyük bir heyecanla bekleniyor. 3600 ek gösterge zammı ile birlikte memur ve emeklilerin maaşları tamamen değişecek. İlk etapta hemşire, din görevlisi, polis ve öğretmenler için gündeme gelen 3600 ek gösterge zammı şimdi tüm memurlar için gündemde. Maaşlardaki dengesizliğin ortadan kaldırılması için konuşulan ek gösterge sayesinde Milyonlarca kişi zaman alma şansını elde edecek. Geçtiğimiz ay yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde tekrar gündeme oturan ek gösterge ilk defa yazılı olarak Fatih haline dönüşmüştü. Cumhurbaşkanlığı bürokratları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları ve hazine ve Maliye Bakanlığı yeni bir çalışma yaparak ek göstergenin bir an önce kabul edilmesi için devreye girecek.

Beklenen son dakika haberi geldi! 3600 ek gösterge nihayet onay aldı, 950 TL zam geliyor! Memur ve emekli bayram edecek. 3600 ek gösterge zammı memur ve memur emeklileri için önemli. Uzun zamandan beri konuşulan zam konusu Geçtiğimiz günlerde yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde tekrar gündeme gelmiş ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bu konuya yeşil ışık yakmıştı. Şimdi milyonlarca memur ve memur emeklisi ek göstergenin kabul edilmesini ve maaşlarına zam almayı bekliyor. Peki ek gösterge kabul edildi mi? 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

beklenen-son-dakika-haberi-geldi-3600-ek-gosterge-nihayet-onay-aldi-950-tl-zam-geliyor-memur-ve-1

TÜM UNVANLAR İÇİN GEÇERLİ OLACAK

3600 ek gösterge öncelikle polis öğretmen hemşire ve din görevlileri için gündeme gelmişti. Maaş dağılımındaki adaletsizliği ortadan kaldırmak üzere konuşulan ek gösterge şimdi tüm unvanları için geçerli olacak. Yani hemşire, din görevlileri, polis ve öğretmen unvanları dışında kalan diğer memurlarında gözden geçirilmesi sağlanacak.

beklenen-son-dakika-haberi-geldi-3600-ek-gosterge-nihayet-onay-aldi-950-tl-zam-geliyor-memur-ve-2

TARİH BELLİ OLDU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 3600 ek gösterge konusunda geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bu konunun ivedilikle gündeme getirilmesi gerektiğini söylemişti. Meclisi'nin açılması ile beraber ek gösterge konusu görüşülecek. TBMM genel kurulu 1 Ekim 2021 Cuma günü saat 14.00'te toplanıyor. Bu da 3600 ek gösterge zammı bekleyen memur ve memur emeklisi için kritik tarih oluyor. Genel kurulda 1 Ekim tarihinden itibaren ek gösterge konusunun gündeme gelmesi bekleniyor.

beklenen-son-dakika-haberi-geldi-3600-ek-gosterge-nihayet-onay-aldi-950-tl-zam-geliyor-memur-ve-3

MİLYONLARCA MEMURUN MAAŞI DEĞİŞECEK

3600 ek gösterge zammı milyonlarca memurun maaşının ciddi oranda artmasına neden olacak. Öncelikle 2 milyona yakın hemşire, öğretmen, polis ve din görevlisinin zam alması bekleniyor. Çünkü bu meslek grubundaki memurlar ek göstergelerinin 2200’den alıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin milyonlarca kişinin beklediği 3600 ek gösterge zammı ile ilgili Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı; "3600 ek gösterge meselesini vurgulamıştım. 3600 meselesi Memur-Sen'in katıldığı bir çalışma grubu ile tamamlanacak. O kanun gerektiren bir şey biz çalışmamızı yaptıktan sonra TBMM gereğini yapacak. 3600 ek gösterge meselesi bu sözleşme döneminde tamamlanacak."

beklenen-son-dakika-haberi-geldi-3600-ek-gosterge-nihayet-onay-aldi-950-tl-zam-geliyor-memur-ve-4

İKRAMİYELERE DE ZAM GELECEK

3600 ek gösterge zammı sadece memurların çalıştığı süre boyunca alacakları maaşı değil aynı zamanda emeklilik ikramiyeleri de yakından ilgilendiriyor. Çünkü ek göstergelerinin 2200’den 3600'e çıkarılması ile birlikte memurların emekli ikramiyesinde 36 bin liraya yakın ciddi bir artış olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@